امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145109
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، دو محور میدانی «غوطه شرقی» و «القلمون»،‌ از توابع ریف دمشق ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، دو محور میدانی «غوطه شرقی» و «القلمون»،‌ از توابع ریف دمشق این روزها شاهد شدت یافتن درگیری‌ها بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی است.

بنابر گزارش‌های میدانی کانون این عملیات‌ها جبهه‌های دوما، الزبدانی و جوبر گزارش شده است که درگیری‌ها همچنان در آنها ادامه دارد.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص درباره محور عملیاتی دوما توضیح داد که درگیری‌ها در این محور در دو جبهه تل کردی و تل الصوان در مزارع واقع در شمال شرقی دوما جریان دارد که گروه‌های مسلح تلاش داشتند، به مواضع ارتش در این مناطق نفوذ کنند، اما تیم‌های شناسایی و اطلاعات و نصب کمین با حمایت یگان توپخانه و پوشش مناسب آتش این یگان، این تلاش گروه‌های مسلح را ناکام گذاشت.

این منبع آگاه در ادامه افزود: پس از پیشروی ارتش سوریه در محور مزارع عالیه به سمت دوما و با احساس خطر گروه‌های تروریستی، این گروه‌ها تلاش کردند، جبهه‌های جدیدی را با هدف کاستن از فشار وارده بر جبهه‌های تل الریحان،‌ الصوان و تل کردی باز کنند که در این امر هم ناکام ماندند.

منبع مذکور تصریح کرد: عملیات آزادسازی دوما که در برخی منابع خبری به آن اشاره شده تنها پس از وارد کردن گروه‌های تروریستی مستقر در دوما به جنگی فرسایشی و تحلیل بردن توان و قدرت نظامی آنها کلید خواهد خورد.

این منبع دلیل اتخاذ این تاکتیک توسط ارتش سوریه را وجود افراد غیر نظامی در شهر و احتمال استفاده گروه‌های مسلح تروریستی از آنها به عنوان سپر انسانی بیان کرد و نمونه این امر را نصب سکوهای شلیک موشک به سمت دمشق در میان مناطق مسکونی دوما بیان کرد تا مانع هدف گرفتن آنها توسط ارتش شوند.

در این راستا یک منبع محلی ساکن شهر دوما تاکید کرد که گروه تروریستی «جیش الاسلام» از پیشروی ارتش سوریه به سمت این شهر که هم اکنون به حوالی آن رسیده احساس خطر می‌کند و حتی برخی از مقرها و مواضع خود در شهر را تخلیه و آن را در نزدیکی مناطقی متمرکز کرده که اسرای غیر نظامی را نگهداری می‌کند،‌ تا در صورت لزوم از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

اما در منطقه الزبدانی، واقع در منطقه القلمون در ریف دمشق نیروهای ارتش سوریه به عملیات‌های ویژه خود در تپه‌های اطراف شهرک‌های معدر، یابوس و کفیر یابوس و همچنین کوه‌های منطقه از جمله تل نمرود و تل الهوى ادامه می‌دهد.

این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه مانع نظامی الهوی که نقطه تماس بین شهر زبدانی و محل استقرار گروه‌های مسلح در این منطقه شمرده می‌شود، را گلوله باران کردند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها