امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145120
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، جلسه شعرآورد این هفته‌ی تبریز با حضور جمع کثیری از اهالی ادبیات تبریز، برگزار شد. در این مراسم پس از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، جلسه شعرآورد این هفته‌ی تبریز با حضور جمع کثیری از اهالی ادبیات تبریز، برگزار شد. در این مراسم پس از شعرخوانی شاعران و نقد اشعار توسط دبیر جلسه، از احمد خسروشاهی شاعر پیشکسوت تبریزی تقدیر به عمل آمد.رضا شیبانی دبیر شعرآورد، درباره‌ احمد خسروشاهی با بیان اینکه عمر شعری این شاعر بی ادعا مملو از عشق به ایران و ادبیات فارسی است، گفت: در سال 85 جلسه ای در یکی از ارگان‌های مرتزق از بیت المال در تبریز برگزار می‌شد که به دلیل ضعف مدیریت تبدیل به پاتوق عناصر ضد ملی شده بود.

وی افزود: یک بار در این جلسه به پرچم ایران اهانت شد و بنده اعتراض کردم و گفتم برای این پرچم فقط در همین تبریز ده‌ها هزار انسان بزرگ شهید شده‌اند. متاسفانه عده ای از حاضران در جلسه به سمت من حمله کردند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند.

شیبانی گفت: در این لحظه دیدم فردی شجاع و قوی جثه خودش را میان من و ضاربان سپر کرد و در حالی که با صدای بلند فریاد می‌زد «اینجا ایران است اجازه نمی‌دهم کسی در روز روشن روی فرزند ایران دست بلند کند» آن عده را فراری داد.دبیر شعرآورد اظهار داشت: با همین دست خالی از یک ایرانی غیرتمند تقدیر می‌کنیم تا بگوییم ایران را دوست داریم و قدر دوستداران ایران را می‌دانیم.

در ادامه احمد خسروشاهی با بیان اینکه حاضرم جانم را بی هیچ چشمداشتی

فدای ایران کنم گفت: هر جا که بوده‌ام صادقانه به ایران خدمت کرده‌ام. شعر بهانه ای است که نام ایران را زمزمه کنیم. ایران میراث دریایی از جانفشانی‌ها و خونفشانی‌های مردانی بزرگ در طول تاریخ است. مردانی نظیر ثقه الاسلام و ستار خان و شهید باکری و ...چه زیباست که ما هم در این راه جان فدا کنیم و ناممان زیر نام این بزرگان قرار گیرد.همچنین در این جلسه قطعاتی هنرمندانه توسط رضا شایان نوازنده‌ جوان سه

تار اجرا شد که با تشویق شدید حضار همراه بود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها