امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145128
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 220
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داستان‌نویسان در سفری که به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به خارک صورت گرفت، ضمن آشنایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داستان‌نویسان در سفری که به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به خارک صورت گرفت، ضمن آشنایی با جغرافیای طبیعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی این جزیره با ریییس منطقه نفتی خارک، امام جمعه و امام جماعت اهل تسنن دیدار و گفتگو کردند.

در این سفر که با گشت دریایی دورجزیره آغاز شد، اسلکه ها و سواحل خارک مورد بازدید قرار گرفت. نویسندگان در اولین گشت دریایی، نفتکشهای بزرگ، چاهای نفت نزدیک به جزیره و اسلکه های شرقی و غربی جزیره را مورد بازدید قرار دادند.

زیارت بقعه میر محمد حنیفه، بازدید از کور معبدهای پامیران، کلیسای افسطوریان، شال شنی ، قناتهای جزیره و دیدن آهوهای معروف خارک، بازدید از اسکله ماهیگیری ، شنا در خلیج فارس، بازدید از نفتکش سوخته کره‌ای که در زمان جنگ تحمیلی در جزیره خارک مورد حمله عراق قرار گرفته بود و... از برنامه های این گروه بود.

نویسندگان همچنین برای شناخت بیشتر اقلیم و مردم خارک نماز جماعت را در مسجد شیعیان و مسجد اهل تسنن برگزار کردند. خرید از بازار محلی نیز از دیگر برنامه‌های نویسندگان در سفر به جزیره خارک بود.

در برنامه سفر نویسندگان به خارک، حضور روی سکوهای نفتی هم برنامه ریزی شده بود که با توجه به پیچیدگی های شرایط آب و هوایی، این بازدید به زمان دیگری موکول شد. در پایان سفر نیز نویسندگان در دیدار با مدیران شرکت فلات قاره، نظرات خود را راجع به جزیره خارک و فعالیتهایی که امکان اجرایی کردن آن ها در این جزیره وجود دارد بیان کردند.

در این سفر ادبی، نویسندگانی چون رضا امیرخانی، ابراهیم زاهدی مطلق، شهریار عباسی، خسرو باباخانی، محمدرضا بایرامی، مهدی قزلی، محسن مومنی شریف، میثم امیری و مصطفی خرامان حضور داشتند. گفتنی است سفر خارک سومین سفری است که بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار کرده است. پیش از این، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان نویسندگان و شاعران را به مکران و طالش فرستاده بود.

شایان ذکر است مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان که پیش از این گزارشی از سفر خارک، تحت عنوان «خارک دفتر سومین جزیره دنیا» را در کتاب جای پای جلال منتشر کرده بود، اظهار امیدواری کرد سلسله سفرهای نویسندگان و شاعران به عنوان یک سنت قدیمی ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها