امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14513
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس حاجی آخوندی، افزود: با عنایت دولت و بانک مرکزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس حاجی آخوندی، افزود: با عنایت دولت و بانک مرکزی سازمان غذا و دارو، به روز از حمایتهای ارزی بهره‌مند می‌شود، به طوری که از اواسط اردیبهشت امسال تاکنون 650 میلیون دلار ارز به دارو اختصاص یافته است.

320 میلیون دلار ارز دارو عملیاتی شده است

وی افزود: البته این اختصاص ارز برای عملیاتی شدن پروسه‌ای را باید طی کند که تاکنون 320 میلیون دلار آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: ارز دارو فقط مختص داروهای وارداتی نیست و تولیدکنندگان مواد اولیه برای تولید دارو در کشور نیز به این ارز نیاز دارند.

حاجی آخوندی بیان داشت: با توجه به اختصاص مرتب ارز هم اکنون تدابیر لازم برای ادامه روند چرخه تولید و چرخه تأمین دارو در سازمان غذا و دارو، آغاز شده است.

مشکل ترخیص دارو در گمرک به دلیل تفاوت مبلغ ارز مرجع و مبادلاتی

حاجی آخوندی در خصوص بحث دپو شدن دارو در گمرک نیز بیان داشت: داروی دپو شده در گمرک وجود ندارد ولی برخی صاحبان داروهای موجود در گمرک به دلیل تفاوت مبلغ ارز مرجع و  مبادلاتی برای ترخیص داروهایشان به مشکلاتی برخورده‌اند که در حال رایزنی برای مرتفع کردن آن هستیم.

وی در توضیح مشکل این افراد، گفت: این افراد فکر می‌کردند برای ترخیص دارویشان ارز مرجع دریافت می‌کنند ولی با اختصاص ارز مبادلاتی به دارو، تفاوت مبالغ ترخیص ارقام میلیاردی می‌شود و این عده کمی دچار کمبود نقدینگی شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها