امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145132
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 135
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز پنجشنبه، 16 بهمن‌ماه با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز پنجشنبه، 16 بهمن‌ماه با آیت‌ الله حسین نوری‌همدانی از مراجع تقلید در شهر مقدّس قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

*تبلیغ مکتب اهل بیت (ع)؛ از فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و تبریک ایام الله دهه فجر، گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی سازمان، طی یک‌سال گذشته ارائه کرد.

وی آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای استفاده بیشتر از توانمندی‌های موجود در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های علمیه و بهره‌گیری از دیپلماسی مرجعیت گامی است که اینجانب و همکارانم، خود را متعهد به انجام آن می‌دانیم.

ابراهیمی‌ترکمان تبلیغ مکتب اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورایی را یکی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان و از حمایت‌های مراجع و حوزه‌های علمیه در پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی این سازمان در خارج از کشور تشکر و قدردانی کرد.

وی با تشریح فعالیت رایزن‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور، تأکید کرد: امروز ملّت‌های جهان، تشنه معارف انقلاب اسلامی هستند و خوشبختانه ملّت‌های جهان همکاری بسیار خوبی را با رایزن‌های فرهنگی کشورمان دارند و از برنامه‌ها استقبال می‌کنند.

لزوم معرفی اسلام ناب محمدی توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ملّت‌های جهان

سپس، آیت‌الله نوری‌همدانی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای فجر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و از تلاش‌های ارزشمند سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

این مرجع تقلید ضمن تجلیل از شخصیت ابراهیمی‌ترکمان، وی را از جمله افراد با سابقه در رایزنی فرهنگی ایران و عرصه ارتباطات بین‌الملل دانست.

این مرجع تقلید با اشاره به بالندگی و رشد جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی، مکتب تشیع را مکتبی عقل‌گرا که قادر به پاسخگویی تمامی شبهات بشر عصر حاضر است، بیان کردند.

آیت‌الله نوری‌همدانی  به رسالت عظیم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تبلیغ مکتب تشیع در جهان اشاره و بر رفع موانع مالی و تجهیزاتی این سازمان تأکید کردند.

این مرجع تقلید مردم دنیا را بیش از هر زمانی تشنه معارف اهل بیت (ع) دانست و گفت: سعی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر این باشد که فرهنگ انقلاب و اسلام ناب را به همه جا معرفی کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تأکید کرد: امروز ملّت‌های جهان خسته از نظام استبداد، استکبار و سرمایه‌داری غرب به دنبال ملجأ و پناهگاهی مطمئن می‌گردند و ما در چنین شرایطی وظیفه بسیار خطیری را به عهده داریم.

وی با بیان اینکه غرب به سردمداری آمریکای جنایتکار به دنبال معرفی اسلام داعشی و تکفیری به عنوان اسلام حقیقی است، تصریح کرد: اسلام دین رحمت، برادری و صلح و آرامش است و این گونه اقدامات افراطی صد درصد مخالف آموزه‌های دینی و توصیه‌های حضرت رسول (ص) است.

این استاد حوزه علمیه در ادامه افزود: در چنین شرایطی وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معرفی اسلام ناب محمدی به ملّت‌های جهان است؛ لذا باید قرآن کریم و کتاب‌های گرانسنگی همچون صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه در اختیار جوامع قرار گیرد.

وی در سخنان پایانی خود، نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی را اقدامی حکیمانه جهت دعوت جوانان اروپایی و آمریکای شمالی به حقیقت و اسلام ناب دانست و تأکید کرد: این نامه باید در دنیا منتشر شود، در این راستا لازم است تا از ظرفیت‌های موجود بکار گرفته شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار