امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145133
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 81
ابراهیم برزگر عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ...

ابراهیم برزگر عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مناسبت ایام& zwnj;الله فجر اظهار داشت: یکی از مهمترین مفاهیم مورد تأکید امام راحل که برگرفته از منویات خداوند در قرآن کریم است بحث صراط مستقیم و همینطور توجه به راه راست است. صراط مستقیمی که به کرات در قرآن کریم بدان تأکید شده است.

وی در ادامه افزود: در مسیر صراط مستقیم باید بتوانیم به آزادی و استقلال و امنیت برسیم بنابراین اینجاست که انسان مسلمان از بندگی شرق و غرب باید دوری گزیند و و از افرادی که گرایشات سیاسی به این سمت و سوها دارند، کناره بگیرد. مؤلفه‌های مورد تأکید امام راحل هر کدام برای خود ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی دارند که سبک زندگی را برای ما مشخص می‌کند.

نویسنده کتاب «اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)» با تأکید بر اینکه دوری از ظلم از جمله مهمترین تأکیدات دین اسلام است، گفت: هیچ انسانی نباید به دیگری ظلم کند و همینطور تحمل ظلم دیگران را نیز نداشته باشد، این روزها که شاهد مظالم زیادی هستیم باید به اندیشه‌های امام راحل بازگردیم.

وی در ادامه یادآور شد: بنابراین اندیشه سیاسی و دینی امام راحل به یکدیگر پیوند خورده، همانگونه که مفاهیم نظری و عملی سیاست امام خمینی (ره) در هم تنیده است.

برزگر درباره حکمت نظری و عملی در اندیشه امام راحل گفت: مبانی تفکری شامل هستی شناسی تا دیگر تفکرات حکمت نظری را تشکیل می‌دهد و حکمت عملی نیز مسیر ما برای فعالیت‌های مختلف در اجتماع است و راهی که انتخاب می‌کنیم. در نهایت اندیشه سیاسی امام راحل جدا از اندیشه دینی و حکمت او نیست.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها