امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145146
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «شیوه طراحی ذهنی» حاصل ده سال تدریس طراحی و مبانی هنرهای تجسمی در دانشکده‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «شیوه طراحی ذهنی» حاصل ده سال تدریس طراحی و مبانی هنرهای تجسمی در دانشکده‌های هنری است. نویسنده این کتاب معتقد است سه شیوه کلی در تدریس طراحی وجود دارد که باید به طور همزمان به هنرجویان آموزش داده شود که عبارتند از «شیوه طراحی عینی»، «شیوه طراحی ذهنی» و «شیوه طراحی عرفانی».

در این کتاب نویسنده سعی کرده تا اصول، قواعد و قوانین طراحی ذهنی را همراه با روش‌های مختلف این شیوه در کنار کاربرد هر یک از این روش‌ها در بیان تصویری بیان کند و همچنین هر اصل، قاعده و قانون را با ارائه کلیدهای تصویری و ارائه نمونه‌هایی از کارهای هنرجویان که با استناد به کلیدها ارائه شده‌اند، به اثبات برساند.

نویسنده این کتاب معتقد است آنچه نقاشی و طراحی ایران را از بی هویتی نجات خواهد داد، «شیوه طراحی عرفانی» است، اما آموزش طراحی عینی و ذهنی را به عنوان شیوه‌های پایه به کلیه هنرجویان توصیه می‌کند.

اصول منطقی و عملکرد نیروهای ذهنی می‌توانند ما را در صورت یابی و شکل بخشیدن به صورتهای متناسب با معنی یاری کنند. به عبارت دیگر، اصول منطقی و عملکرد نیروهای ذهنی هنگامی که به صورت یک سلسله قوانین و قواعد تصویری منظم شده درآیند و عملکرد هر یک از آنها در طراحی مشخص شود، جهان بیکرانی از تحول و تنوع شکل را موجب می‌شوند و امکانات متعددی را در اختیار طراح می‌گذراند.

این کتاب در دو بخش کلی به نگارش در آمده است و بخش اول با عنوان مقدمات شیوه طراحی ذهنی روش‌های تدریس مبانی هنرهای تجسمی، رابطه الفبای تصویر با نیروهای تصویر، روش‌های ارتباط بین مبانی هنرهای تصویری و اصول طراحی ذهنی و مراحل کاربرد اصول طراحی ذهنی و مبانی هنرهای تصویری در سیر معنی تا مظهر را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

بخش دوم این کتاب اصول طراحی ذهنی را معرفی کرده و در رابطه با اصل تصرف، اصل تغییر و اصل ترکیب مطالب کاملی را بیان می‌کند و در نهایت به یک نتیجه گیری کلی و علمی دست پیدا می‌کند.

چاپ ششم کتاب «شیوه طراحی ذهنی» در 288 صفحه مصور با قیمت 14هزار تومان و در شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات سروش برای علاقمندان به هنرهای تجسمی منتشر شده است.

مشتاقان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها