امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145161
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۲۰
تعداد بازدید: 153
حجت‌الاسلام والمسلمین حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به توطئه نفتی برخی کشورهای عربی با تحریک آمریکا بر علیه ایران گفت: دولت باید راهکارهای جدیدی را برای مقابله با این توطئه نفتی پیش رو داشته باشد و وابستگی خود را به نفت قطع کند و درآمدهای جایگزینی را برای ‌آن در نظر بگیرد.
وی افزود: ما می‌توانیم از درآمدهای بخش گردشگری و ارائه خدمات فنی مهندسی و صادرات غیرنفتی و زمینه‌های دیگر به عنوان بخش‌های جایگزین درآمد نفتی استفاده کنیم و کشور ما دارای ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف است.
عضو هیات‌رئیسه مجلس اظهار داشت: دولت باید راهکارهای جدیدی را در خصوص مقابله با توطئه نفتی علیه ایران ارائه کند و مجلس نیز آمادگی دارد تا در این زمینه کمک کند تا هرچه زودتر وابستگی کشور به نفت قطع شود که این امر هم برای آینده مفید است و پیامی به دنیا است که این توطئه‌ها نمی‌تواند راه به جایی برد. جمهوری اسلامی ایران از این موانع عبور خواهد کرد و توطئه‌های جهان استکبار نمی‌تواند اهداف آنها را تامین کند.
سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: نفت امروز به یک کالای سیاسی تبدیل شده و متاسفانه شاهد هستیم که کشورهایی همچون آمریکا با کمک کشورهای منطقه (عربستان) بر علیه ایران استفاده می‌کنند و به هر دلیل قیمت نفت را کاهش دادند به بیش از نصف کاهش دهند.
وی در پایان گفت: گرچه عمده ضرر را در بحث کاهش قیمت نفت کشورهایی که عامل این کاهش قیمت هستند متحمل می‌شوند اما به دنبال فشار وارد کردن به ایران و روسیه هستند قیمت نفت را به حداقل کاهش دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها