امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145162
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۲۰
تعداد بازدید: 191
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه سیزدهمین اردوی آموزشی تشکیلاتی «جهاد اکبر» اتحادیه انجمن‌

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه سیزدهمین اردوی آموزشی تشکیلاتی «جهاد اکبر» اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانشجویان مستقل با حضور آیت‌الله مصباح‌یزدی برگزار شد.
علی عبدی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به نمایندگی از اعضای این اتحادیه در این مراسم خطاب به آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: خرسندیم که در آستانه  سی و ششمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی میزبان قدوم ارزشمند شما هستیم. در کشاکش اتفاقات محیرالعقول عالم، و پیچ بزرگ تاریخی، نقش بی‌بدیل و تاثیر گذار انقلاب اسلامی و گفتمان حضرت روح‌الله، در تک‌تک رخدادهای جهان، از منطقه تا شاخ آفریقا، و تحولات بی‌سابقه در اروپا و آمریکا به وضوح نمایان است، اگرچه برخی مغرضانه یا ناآگاهانه در داخل، تلاش در کمرنگ کردن این حضور تاریخی دارند.

وی افزود: حال که اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران در شکل‌گیری بیداری اسلامی و استمرار آن، ظهور و بروز داشته و نامه اخیر رهبر عزیر انقلاب، اروپا و امریکای شمالی را درگیر کرده است، نشانه‌هایی برای یاران آخرالزمانی انقلاب، از رخدادهای متفاوت و پیچیده‌تر از خود انقلاب خبر می‌دهد.

عبدی تصریح کرد: در این میان باید روحانیت و علمای معزز شیعه به عنوان بزرگ پرچمداران اسلام ناب، بر دوش خود وظیفه سنگین هدایت و رهبری علمی جامعه را احساس کنند. اگر چه با همراهی بخش کثیری از روحانیت، انقلاب عظیم قرن بیستم در ایران اسلامی به ثمر نشست و در ادامه نیز تلاش خدمت‌گذاران دین حقه رسول الله (ص) برای استمرار آن نیز فروکش نکرد، اما ذکر چند نکته از زبان جنبش دانشجویی برای یادآوری عرصه خطیر هدایت جامعه، توسط علمای اسلام ضروری به نظر می‌رسد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه قطعا و یقینا تا پیش از انقلاب سال 57، روحانیت شیعه در طول این 1400 سال چنین ظرفیت عظیمی برای تبلیغ و تشریع دین در اختیار نداشته است، خطاب به آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: اینک به واسطه توسعه مراکز دینی و حوزه‌های علمیه باید شاهد اثرگذاری عمیق دین در زندگی مردم باشیم، درحالیکه متاسفانه و به فرموده رهبر بزرگ انقلاب، آنچنان که باید در طول این سالیان سبک زندگی و اسلام سیاسی و اجتماعی؛ مورد مداقه حوزویان قرار نگرفته است، اگر چه تلاش‌هایی از جنس آنچه در موسسه امام خمینی(ره) تحت مدیریت حضرتعالی صورت می‌پذیرد، قابل تقدیر است.

عبدی افزود: نقش علمای عالی اسلام در تنظیم روابط سیاسی و اجتماعی فضای کشور و نیز در عرصه جهانی قابل تردید نیست، اما ورای نگاه کلان در دنیا، در داخل، مساله کمی متفاوت تر است.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خاطرنشان کرد: از آیت‌الله مصباح شنیدیم که فرمود امام(ره) به ما آموخت که خدا اول بار در میدان سیاست است.
عبدی در ادامه سخنان خود به آیت‌الله مصباح تاکید کرد: توفیق ما این بود که در فراز و فرود عصر پسا صنعتی و ارتباطات، اسلام را با امام(ره) بشناسیم. اسلام سیاسی که حق دخالت در همه شئون زندگی مردم اعم از سیاست، اجتماع، فرهنگ و اقتصاد را دارد. حکومت اسلامی که مقبول مردم و مشروعیت یافته از حق حاکمیت الهی است، اسلامی که مبتنی بر ولایت فقیه تا پای رسیدن به آرمان‌ها از هیچ تکلیفی فروگذار نمی‌کند و اولویت را در تکلیف و رسیدن به نتیجه می‌شناسد. در این عرصه، سیاست ورزی جوانمردانه و تقوا مدار که عقل را از دایره تصمیمات خود خارج نمی‌کند، مولفه‌ای است که نمی‌‎توان آن را در نظر نگرفت.

وی ادامه داد: ولایت فقیه را به قدر بضاعت خود در اردوهای جهاد اکبر و تبیین بزرگوارانی همچون آیت‌الله مصباح یزدی آموختیم؛ اما تعجب می‌کنیم تاریخ چگونه رقم می‌خورد، افرادی که زمانی الفبای ولایت را از امثال دانشمندانی چون این استاد بزرگ یاد گرفته‌اند و در تنگناها به استدلال‌های وی متمسک شده و می‌شوند؛ چگونه در میدان بازی سیاست، برای تامین مطامع خود، ایشان را هدف قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان، حمله بیرحمانه و گستاخانه تجدید نظرطلبان و افراطیون جریان اصلاح طلب به آیت‌الله مصباح یزدی از آنجا نشات می‌گیرد که ایشان خار چشم همیشگی سکولاریزم، و حامیان داخلی لیبرال دموکراسی بوده‌اند که این نیز سعادتی برای وی به‌عنوان یار دیرین امام(ره) و رهبری است.

این فعال دانشجویی بار دیگر آیت‌الله مصباح را خطاب قرار داد و اظهار داشت: اما ما چنان که از نااهلی و گستاخی اصلاح طلبان در هجمه به شما رنج می‌بریم و خون دل می‌خوریم، از سو استفاده برخی جریانات موسوم به اصولگرایی از حضرت عالی نیز ناراحتیم.

وی گفت: شما اخیرا فرموده‌اید هیچ‌گاه لیدر هیچ جریان سیاسی نبوده‌اید و در مقام مشورت و نظر دهی، گروه‌های مختلف را همراهی کرده‌اید و برای ما نیز شان فراجناحی دارید، ما نیز موکدا تاکید می‌کنیم که آیت‌الله مصباح را مطهری زمان، و ارزشمند برای همه گروه‌های فکری و سیاسی و مکتبی در دایره انقلاب می‌دانیم و نه صرفا گروه و جبهه‌ای خاص!

عبدی تاکید کرد: مطهری زمان، امروز پس از گذشت سی و چند سال از انقلاب، بر این امر واقف شده‌ایم که دو جریان با دو رویکرد متفاوت از پیشرفت در کشور وجود دارند. رویکردی که همه توسعه را از غرب و رابطه با آن می‌داند، و همه معادلات سیاسی اقتصادی و فرهنگی خود را با آن هماهنگ می‌کند؛ جریانی که شعار اصلی آن «ما نمی‌توانیم» است. جریانی که عرصه فرهنگی را با وادادگی به فرهنگ غربی و میدان دادن به عناصر منورالفکری می‌داند که به غیر از قبح زدایی و قداست شکنی، عملکرد دیگری ندارند.

وی گفت: در عرصه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی را کنار گذاشته، و متمسک نظریات لیبرالی و حل شدن در اقتصاد سرمایه داری شده‌اند و همه رشد اقتصادی را در بکارگیری از تفکرات اقتصادی غرب می‌دانند. و در یک کلام پیشرفت برون‌زا را تجویز می‌کند.

عبدی ادامه داد: در مقابل جریانی قرار دارد که انقلاب اسلامی را رقم زد، جنگ تحمیلی را پیش برد و پیشرفت و آبادانی را به همراه آورد، این جریان اتکا به نیروی جوان، مومن و متخصص را راه پیشرفت کشور می‌داند و اقتصاد مقاومتی، فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی و استقلال کشور را هدف خود قرار داده است.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در خاتمه تاکید کرد: این نگاه از نظر ما، پیشرفت درون‌زایی است که اقتدار، استقلال و عزت ایران اسلامی را به همراه دارد و شما نیز مبلغ آنید. در کوران حوادث اخیر در منطقه و کفران نعمت ولایت در داخل کشور توسط برخی افراد خاص و حامیان سران فتنه، هنوز هم نیازمند رهنمود‌های ارزشمند جنابتان هستیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار