امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145191
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای به شماره 60259.125 به تاریخ 15 بهمن ماه جاری  ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای به شماره 60259.125 به تاریخ 15 بهمن ماه جاری  پرداخت تسهیلات 30 میلیون تومانی مسکن مهر را جداگانه به ادارات راه و شهرسازی، شهرهای جدید و بنیاد مسکن ابلاغ کرد.

بانک مسکن نیز طی نامه‌ای جداگانه به شماره 55.9445 به تاریخ 15 بهمن ماه جاری پرداخت تسهیلات 30 میلیون تومانی مسکن مهر را به شعب بانک مسکن ابلاغ کرد.

پرداخت تسهیلات به پروژه هایی که 75 درصد پیشرفت دارند

بنابراین گزارش در دستور‌العملی که به تازگی میان وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن توافق و تدوین شده است تسهیلات 30 میلیون تومانی به پروژه‌هایی تعلق خواهد گرفت که بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند و پروژه‌های آنها نیز فعال باشد.

بر اساس این گزارش فعال بودن پروژه‌ها با تأیید بانک خواهد بود.

تنها 300 هزار واحد مسکونی مهر مشمول این افزایش 5 میلیون تومانی قرار خواهند گرفت

پیش از این قرار بود این تسهیلات 30 میلیون تومانی به پروژه‌هایی که 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تعلق گیرد اما چون تنها 1500 میلیارد تومان از اعتبار مسکن مهر باقی مانده است تنها 300 هزار واحد مسکونی مهر مشمول این افزایش 5 میلیون تومانی قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، قطعا در ادامه کار چون با مشکل کمبود اعتبار مواجه خواهیم شد ضروری است که بانک مرکزی برای افزایش سقف کلی تسهیلات از مبلغ 50 هزار میلیارد تومان به 55 هزار میلیارد تومان تمهیداتی بیندیشد. ذکر این نکته ضروری است که افزایش سقف کلی تسهیلات مسکن مهر ارتباطی با افزایش نقدینگی و خط اعتباری نخواهد داشت بلکه پرداخت تمام این تسهیلات از محل وصول اقساط خواهد بود.

در این نامه‌ها ذکر شده است که سازندگان و تعاونی‌های مسکن مهر و خودمالکان از مراجعه حضوری به ستاد وزارتخانه راه و شهرسازی و بانک مسکن خودداری کنند،بنابراین تمامی متقاضیان وام 30 میلیونی باید به ادارات کل راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن مراجعه کنند تا آنها موارد شامل پیشرفت فیزیکی 75 درصد و پروژه فعال را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر معرفی کنند.

بنابراین گزارش ،بعد از این موضوع قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر متعاقبا لیست‌های مورد تأیید را به بانک مسکن و یا سایر بانک‌های عامل ابلاغ خواهد کرد.

بر اساس مصوبه دولت معرفی این قبیل پروژه‌ها با وزارت راه و شهرسازی بوده، بنابراین از آنجا که در اردیبهشت ‌ماه سال جاری آخوندی وزیر راه و شهرسازی تشخیص پرداخت تسهیلات برای انجام تعهدات دولت و یا افزایش تسهیلات مسکن مهر را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر تفویض اختیار کرده است بنابراین بانک مسکن و یا سایر بانک‌ها صرفا با تأیید مهرآبادی این تسهیلات 30 میلیونی را پرداخت خواهند کرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها