امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145199
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا به همراه معاونانشان ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا به همراه معاونانشان در مونیخ بعد از 2 ساعت پایان یافت.

وزرای خارجه ایران و آمریکا امروز (یکشنبه) در حاشیه سومین روز پنجاه و یکمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ برای دومین بار طی سه روز اخیر به گفت‌وگو پرداختند. ظریف عصر جمعه (۱۷ مهر ماه) پس از ورود به مونیخ با جان کری همتای آمریکایی خود به مدت ۲ ساعت به گفت‌وگو پرداخت.

عراقچی، روانچی، شرمن و برنز معاونان وزرای خارجه دو کشور نیز دیروز (شنبه) نیز دیدار و در خصوص توافق جامع هسته‌ای به گفت‌وگو نشستند.

دیدار ظریف و کری در مونیخ چهارمین دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا پس از تمدید هفت ماهه توافقنامه ژنو است. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و جان کری همتای آمریکایی سوم بهمن ماه نیز در داووس سوئیس و در حاشیه چهل و پنجمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در حدود نیم ساعت به گفت‌وگو پرداختند.

ظریف و کری 24 دی ماه نیز بعد از تمدید هفت ماهه توافق ژنو به مدت هشت ساعت در ژنو به گفت‌وگو پرداختند و دو روز بعد 26 دی ماه در پاریس به مدت یک ساعت گفت‌‌وگو کردند.

ظریف پیش از عزیمت به مونیخ گفته بود که دیدارهای مفصلی با کری و سه وزیر خارجه اروپایی در گروه 1+5 خواهد داشت و با یادآوری این نکته که همه وزرای خارجه شش کشور در مونیخ حضور ندارند حصول توافق سیاسی امکانپذیر نیست و رایزنی‌ها در مونیخ برای به پیش بردن مذاکرات به جلو صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است معاونان وزرای خارجه دو کشور نیز بعد از تمدید هفت ماهه توافقنامه ژنو دو بار در شهر ژنو در اواخر آذر ماه و همچنین اواخر دی ماه و یک بار نیز در شهر زوریخ سوئیس به گفت‌وگو پرداختند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای طی روزهای جمعه و شنبه با همتایان آلمانی، روس و انگلیسی خود نیز به گفت‌وگو درباره مذاکرات هسته‌ای و روند روابط دوجانبه پرداخت و قرار است ساعت ۱۱ به وقت محلی (۱۳:۳۰ به وقت تهران) نیز با لوران فابیوس همتای فرانسوی دیدار و گفت‌‌وگو کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها