امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145205
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی صالح‌آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران امروز در نشست خبری به مناسبت دهه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی صالح‌آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران امروز در نشست خبری به مناسبت دهه فجر در سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در باره فعالیت‌های بانکی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات یک بانک تخصصی و توسعه‌ای بوده که با هدف کمک به صادرات کشور به ویژه صادرات غیرنفتی عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال قرارداد سپرده‌گذاری با صندوق توسعه ملی به مبلغ یک میلیارد دلار منعقد خواهد شد، تصریح کرد: البته گفته شده اگر توان جذب بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد، این میزان افزایش خواهد یافت که بستگی به تقاضا و طرح‌های موجود دارد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: بخشی از این تسهیلات ریالی و ارزی خواهد بود که بخش ریالی آن کمتر از 500 میلیارد تومان است.

صالح‌آبادی میزان مطالبات و مانده تسهیلات بانک را بیش از 90 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: معوقات بانک کمتر از 20 درصد است و در حال حاضر 9 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سرمایه‌گذاری در بورس نداشتیم و تمرکز روی اولویت بانک است، تصریح کرد: انتظار برای دریافت تسهیلات اگر مدارک کامل باشد کمتر از یک ماه خواهد بود وثایق گرفته شده نسبت به ریسک مشتری و اعتبار نزد سیستم بانکی متنوع و متفاوت خواهد بود که شامل سهام، اموال منقول، اوراق مشارکت و سفته است.

صالح‌آبادی در مورد بانک مشترک ایران و ونزوئلا تصریح کرد: این بانک با سرمایه مشترک بوده و اکنون برای پرداخت سرمایه با طرف ونزوئلایی در حال مذاکره هستیم و کل سرمایه 200 میلیارد دلار است.

وی افزود: در حال حاضر بین 18 تا 22 درصد نرخ سود تسهیلات بانک بوده و سرمایه بانک نیز 2500 میلیارد تومان ثبت شده است. همچنین دارایی حدود 13 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه سهم تسهیلات بزرگ بیشتر از تسهیلات کوچک است، بیان داشت: وضعیت حساب این بانک نزد بانک مرکزی قرمز نیست که بخواهیم آخر سال جریمه بدهیم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات به اهم برنامه‌ها و سیاست‌ها اشاره کرد و یادآور شد: 3 اولویت در بخش تسهیلات‌دهی وجود دارد، پرداخت تسهیلات به بنگاه‌‌های موجود که صادرات‌محور بوده و سرمایه‌ در گردش ندارند و همچنین چرخ‌های توسعه بنگاه‌های موجود و در نهایت پرداخت تسهیلات به طرح‌های جدید جزء این اولویت‌ها هستند.

وی به موضوع نرخ سود تسهیلات و سپرده بانک اشاره کرد و گفت: خوش‌حسابی، رتبه‌بندی و گردش حساب در نرخ سود مؤثر است. این بانک 40 شعبه دارد و به دنبال اضافه کردن شعبه نیستیم. با توجه به کاهش قیمت نفت و نیز سیاست‌های ابلاغی سیاست‌های مقاومتی بیشتر به دنبال صادرات غیر نفتی هستیم تا هرگونه تسهیلاتی که اعطا می‌شود در راستای صادرات اقتصادی کشور باشد.

به گفته صالح‌آبادی صادرکنندگان نیاز به خدمات تخصصی دارند و عمده مشتریان بانک اشخاص حقوقی و شرکت‌ها بوده و خدمات متنوع از جمله صدور ضمانت‌نامه، گشایش اعتبار اسنادی، نقل و انتقال پول و تسهیلات‌دهی انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این بانک شرکت‌داری نمی‌کند، اظهار داشت: در راستای تکمیل زنجیره ارزش بانک شرکت‌داری صورت می‌گیرد و این به مفهوم شرکت‌داری در بانک‌های دیگر نیست.

وی افزود: در حال حاضر برای یک شرکت 200 میلیارد تومان اوراق صکوک در بورس منتشر شده که با ضمانت بانک توسعه صادرات است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه قراردادها و تسهیلات پرداخت شده طی سنوات گذشته ارزی بوده و در معادل نیز ارز اخذ خواهد شد، تصریح کرد: در این صورت مشتریان نیز باید ارز بیاورند و دیگر موضوع نوسانات ارزش پول مطرح نیست.

وی یکی  از برنامه‌های بانک را اجرای طرح خدمت دانست و خاطر نشان کرد: طرح خدمت برای تفاهم با سایر بانک‌ها بوده که خدمات بانک توسعه صادرات در بانک‌های دیگر انجام شود و در حال حاضر این سهم با بانک‌های اقتصاد نوین و صادرات منعقد شده است.

وی ادامه داد: همچنین تأمین منابع ارزی برای شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر خدمات فنی و مهندسی ارائه می‌دهند با ضمانت دولت‌های خارجی انجام می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها