امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145213
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدنظام‌الدین موسوی در نشست فرهنگ تردد ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر با اشاره به اینکه

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدنظام‌الدین موسوی در نشست فرهنگ تردد ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر با اشاره به اینکه موضوع ترافیک و تردد یک بحث تخصصی است، گفت: مقوله ترافیک و تردد ارزش خبری در برگیری را دارد و برای آحاد جامعه موضوعی مهم به شمار می‌رود.

وی افزود: به عقیده من مسئله تردد به نوعی ماحصل شکل‌گیری پدیده مدرنیته در جوامع است و تردد هم مثل هر پدیده مدرن دیگر در کنار مزایای خود مشکلاتی را هم به همراه دارد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر اینکه اگر این پدیده‌های نوظهور با نظم لازم اجرایی نشوند مشکلات بیشتر می‌شود، گفت: باید برای مسائل و مشکلاتی که پدیده‌های مدرن به همراه دارند طراحی‌های مناسبی را انجام دهیم.

موسوی تصریح کرد: در بحث ترافیک و تردد خودرو با این هدف اختراع شد که در خدمت انسان قرار گیرد تا در وقت و اقتصاد صرفه‌جویی شود و زندگی آرام و روانی را به همراه داشته باشد اما این عنصر مهم مشکلاتی را ایجاد کرد که یکی از آنها بحث سوانحی بود که به واسطه تصادف خودروها ایجاد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: آلودگی محیط زیست، ترافیک و عدم صرفه‌جویی در اقتصاد از دیگر مشکلاتی است که در این راستا با آن مواجه هستیم.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه به دلیل عدم تناسب تعداد خودروها با ظرفیت کلی شهر تهران پایتخت کم‌کم شبیه به یک پارکینگ بزرگ می‌شود، گفت: ما در کنار بحث نظارت به آموزش هم نیاز داریم.

وی ادامه داد: نحوه تردد و وضعیت ترافیک در تهران در مقایسه با سایر کلانشهرها در جهان متفاوت است و این ناشی از عدم رعایت فرهنگ ترافیک، نداشتن آموزش‌های لازم و عدم استفاده از صحیح از خودرو است.

موسوی با اشاره به اینکه کاهش جلوه‌های بصری، افزایش بار اقتصادی مردم و ایجاد مشکلات در حوزه سلامت از جمله نتایج اینگونه پدیده‌های مدرن است در حالی که اگر ما آموزش و فرهنگ‌سازی را در دستور کار قرار دهیم حداقل می‌توانیم 30 درصد از مشکلات را حل کنیم که در کلان خود رقم کمی نیست.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه جبر و اقتدار در خیلی از موارد راهکار مناسبی تلقی نمی‌شود، گفت: درست است که پلیس ناگزیر است در برخی جاها افراد را جریمه کند اما جمع زیادی با آموزش و فرهنگ‌سازی به راه می‌آیند که در بحث فرهنگ‌سازی، رسانه می‌تواند کمک مؤثری کند.

وی در پایان گفت: کاری که شخصیت «سیا ساکتی» در تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون در بحث فرهنگ ترافیک انجام داد هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی ما نتوانستند انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار