امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145214
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 41
احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره توافق یکپارچه و واضح و شفاف مدنظر مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای گفت: مقام معظم رهبری چشم‌انداز مثبت از مذاکرات دارند و این نظر ایشان مثبت و نشاندهنده حمایت از توافق است.

وی تاکید کرد: رهبری گرانقدر انقلاب تنها از توافقی حمایت می‌کنند که یک کاسه باشد و ایشان به دنبال گرفتن ابزار طولانی شدن مذاکرات از دست آمریکایی‌ها هستند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دولت احمدی‌نژاد جمهوری اسلامی در مذاکرات زمان را می‌خرید ولی هم اکنون در مذاکرات ایران و 1+5 این آمریکایی‌ها هستند که در حال خرید و مدیریت زمان هستند.

اردستانی با اشاره به تعهدات اجرا شده از سوی ایران در مورد توقف برخی برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای اشاره کرد: آمریکایی‌ها می‌کوشند با حربه‌های مختلف مذاکرات را طولانی و آن را 6 ماه 6 ماه تمدید کند و بعد هم چند میلیارد دلار محدود از پول متعلق به این مملکت را که در خارج از کشور بلوکه شده را آزاد کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر مقام معظم رهبری این است که توافق هسته‌ای انجام شود.

بخشایش اردستانی افزود: جمهوری اسلامی به هیچ وجه دنبال سلاح هسته‌ای نیست و تاکیدات و فتوای رهبری هم این موضوع را به خوبی نشان داده است ولی همه دنیا بداند که ایران به دنبال غنی‌سازی است و چون کشوری مقتدر و منسجم هستیم غربی‌ها و همچنین وزیر خارجه آمریکا با سفرهای متعدد به پایتخت‌های مختلف دنیا می‌کوشد تا با ایران توافق کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باراک اوباما به دنبال این است که تا میراثی از خود در طول دوره ریاست‌ جمهوری‌اش باقی بگذارد و با اینکه هیچ آمال انتخاباتی برای وی وجود ندارد باید کاری کنیم که توافق در راستای منافع ملی کشورمان برای ما حاصل شود.

بخشایش اردستانی خاطرنشان کرد: ایالات متحده تمام تلاش خود را برای توافق کلی با ایران به کار بسته است اما سعی میکند در این راه زمان را برای خود بخرد ولی جمهوری اسلامی به دنبال امضای توافقی است که ابزار زمان را از دست آمریکایی‌ها بگیرد تا بتوانیم استقلال کشور خود را ادامه دهیم و همین موضوعات برای آمریکا و حامیانش سخت است.

وی در پایان تاکید کرد:‌ آمریکا با طولانی کردن مذاکرات برای تاثیرگذاری بر حوزه نفوذ ایران در لبنان، یمن و منطقه است و به خوبی مقام معظم رهبری به داخل و خارج ایران این مطلب را فهمانده‌اند که ایران اهل مذاکره است و البته این مذاکره باید منطقی، شفاف، صریح و یکپارچه باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها