امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145222
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 226
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به توطئه نفتی برخی کشورهای عربی با تحریک آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: هیچ ملتی نمی‌تواند استقلال پیدا کند جزء اینکه متوجه شود باید روی پای خودش بایستد، لذا اگر بخواهیم منتظر باشیم تا تحریم‌ها برداشته و مشکلات اقتصادی کشور حل شود، این نوع تفکر اشتباه است.
وی افزود: ما بایستی تلاش کنیم با تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند، بتوانیم مشکلات و معضلات اقتصادی را خودمان حل کنیم، اینکه دولت همه وقت خودش را برای مذاکرات هسته‌ای با 1+5 بگذارد و به مسائل مختلف کشور توجه نکند، این یک اشتباه است، ما نمی‌توانیم منتظر نتیجه مذاکرات باشیم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس تصریح کرد: اگر امروز موضوع هسته‌ای هم حل شود و به توافق در این زمینه برسیم، دشمن موضوع حقوق‌بشر را مطرح می‌کند، پس از آن مسئله موشکی ایران را بیان می‌کند، همچنان که می‌بینیم در مذاکرات هسته‌ای، سناریوی کاهش قیمت نفت را دنبال می‌کند.
آصفری در ادامه یادآور شد: توطئه کاهش قیمت نفت سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران با همراهی عربستان سعودی است که البته مطمئناً عربستان بدون اجازه آمریکا دست به این اقدام نزده است و قطعاً آمریکا پشت صحنه این کاهش بی‌سابقه قیمت نفت بوده است و عربستان با مجوز آمریکا اقدام به کاهش شدید و بی‌سابقه قیمت نفت کرده است.
وی تصریح کرد: این توطئه را باید تحریمی جدید بر ضد ملت ایران برشمرد و انتظار از دولتمردان این است که در مقابل این توطئه واکنش قاطعی انجام دهند.
وی همچنین تأکید کرد: ما باید با تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بتوانیم مشکلات اقتصادی کشورمان را در داخل حل کنیم.
نماینده اراک در مجلس در پایان این گفت‌وگو با اشاره به توافق با 1+5، گفت: توافقی مورد قبول ملت ایران است که لغو یکجای همه تحریم‌ها را به دنبال داشته باشد، اینکه آنان بخواهند هم تحریم‌ها را پا بر جا نگه دارند و هم زیاده‌خواهی کنند، این موضوع شدنی نیست، توافقی مورد قبول ملت ایران است که در درجه اول حقوق هسته‌ای این ملت را به رسمیت بشناسد و هم تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که علیه ملت ایران وضع شده همگی لغو شوند.
آصفری در پایان با بیان اینکه اعتمادسازی لازم از جانب ایران انجام شده و نوبت غربی‌هاست که تحریم‌هایشان را بردارند، خاطرنشان کرد: امیدواریم غربی‌ها سر عقل بیایند و متوجه باشند که فشارها و تحریم‌ها نتوانسته ملت ایران را از خواسته‌های به حقش عقب براند، لذا به نفع طرف مقابل است که مذاکرات را امروز به سمت و سویی پیش ببرد که بازی برد-بردی که مدنظر است، محقق شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها