امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145226
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 145
عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به کاهش قیمت نفت در بازار جهانی ...

عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به کاهش قیمت نفت در بازار جهانی اشاره و این روند نزولی را نوعی توطئه نفتی و "بو دار" عنوان کرد.

وی افزود: وقتی یک موضوع در اوپک مورد بررسی قرار می‌گیرد آن مسئله باید به اتفاق آراء به تصویب برسد یعنی نصف +1 موضوعیت ندارد. بنابراین ما امروز که در اوپک به عنوان اعضای اصلی به شمار می‌رویم می‌توانستیم موثرتر عمل کنیم.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: نمی‌توانیم این را بپذیریم که مسئولان نفتی کشور ما مقوله کاهش قیمت نفت را پیش‌بینی نمی‌کردند، در خوشبینانه ترین حالت می‌توانیم بگوییم یا نسبت به این موضوع بی تفاوت بودند و یا بنا دارند با وضعیت پیش آمده یعنی کاهش قیمت نفت فشاری را به لایه‌هایی از جامعه وارد کنند تا بتوانند از آن در انتخابات آتی بهره‌برداری کنند.

شایق با بیان اینکه نباید همه موضوعات را به گردن دولت قبل بیاندازیم، گفت: انداختن مشکلات گوناگون به گردن دولت گذشته نوعی فرافکنی است، ما حق نداریم تصمیمات غیرتخصصی، بی‌مهری‌های خود را به دولت گذشته تأمیم دهیم.

وی با بیان اینکه توطئه نفتی نوعی تحریم غیر رسمی علیه جمهوری اسلامی ایران توسط غرب و مزدوران منطقه‌ای است، تصریح کرد: اگر بخواهیم این توطئه را خنثی کنیم نباید حالت انفعالی به خود بگیریم و در اوپک دچار اشتباه شویم چرا که رأی ما در آنجا یک رأی موثر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار