امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14523
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، کوچ دام و به اصطلاح معروف ییلاق و قشلاق دامداران به صورت تلویحی مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد. با شروع ...

به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، کوچ دام و به اصطلاح معروف ییلاق و قشلاق دامداران به صورت تلویحی مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

با شروع فصل تابستان اهالی دامدار تاریخی‌ترین روستای مازندران برای رساندن علوفه مناسب به دامشان اقدام به کوچ دام به مناطق ییلاقی به ارتفاع حدود یک‌هزار و 500 متری دامنه البرز در حد فاصل مرز استان سمنان و مازندران می‌کنند.

منطقه ییلاقی دارکوه که مورد توجه دامداران اهالی روستاهای پشرت، کوات و قلعه‌سر قرار دارد، دارای زمستان برفی و هوای بهاری باران‌خیز و تابستان نسبتا خنک است.

به خاطر بارش برف در زمستان و بارش باران بهاری علوفه‌های تازه از دل زمین رویش می‌کند که این علوفه‌ها به مدت سه ماه تابستان به صورت وفور در اختیار دام‌ها قرار می‌گیرد.

دامداران روستاهای کوات، پشرت و قلعه‌سر در اواخر خرداد هر سال اقدام به کوچ از محل زندگی خود به منطقه ییلاقی دارکوه می‌کنند.

در منطقه ییلاقی دارکوه که در ارتفاعات بخش چهاردانگه ساری قرار دارد علاوه بر علوفه دامی شاهد رشد و نمو بسیاری از گیاهان دارویی نیز هست.

به گزارش فارس، این منطقه مورد توجه گردشگران بومی نیز قرار دارد که تلاش داریم در بسته خبری دیگر نیز به این موضوع نیز پرداخته شود.
جوان روستایی که برای هدایت دام از مسیر سخت کوهستان کمک کار خانواده است
دامداران در حال برگشت برای تامین نیازمندی‌ها به سمت روستا
پسر خردسال روستایی که در حال کمک‌رسانی به خانواده است
دام‌ها در حال عبور از شیب تند کوهستان


جوان روستایی که در حال انتقال تجهیزات لبنیات به کوهستان است
منطقه چراگاه وسیع در دارکوهپیرمرد روستایی که پس از یک روز سخت به دارکوه رسید


 
 


=================
عکس و خبر از جاوید عباسی
=================
انتهای پیام/86004/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها