امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145254
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، تشکیل اولین گروه مقاومت مردمی سوری مقابل تروریست‌های مورد حمایت رژیم صهیونیستی، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، تشکیل اولین گروه مقاومت مردمی سوری مقابل تروریست‌های مورد حمایت رژیم صهیونیستی، خسارات سنگین & laquo;داعش» در ریف‌های حمص و حسکه، تشدید درگیری‌ها در «غوطه» و «القلمون»، عملیات عشایر حامی ارتش سوریه علیه «داعش» در دیرالزور، گسترش دامنه عملیات‌ها علیه شهر «دوما»، از سرگیری عملیات ارتش سوریه در جبهه‌های «حلب»، اعلام «دیده‌بان حقوق بشر» مبنی بر اینکه نیروهای کُرد، کنترل 128 روستا در «کوبانی» را به دست گرفتند، اظهارات «بان کی مون» مبنی بر اینکه خواستار حل سیاسی بحران سوریه بر اساس تفاهم‌های ژنو هستیم، اعلام گروهک «جبهه النصره» درباره اینکه به زودی از «القاعده» اعلام جدایی می‌کند و نهایتا اینکه فرد دستگیر شده توسط جبهة الشام ایرانی نیست، اهم اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته را شامل می‌شود، مشروح اخبار به شرح زیر می‌باشد.

تحولات میدانیخسارات سنگین «داعش» در ریف‌های حمص وحسکه/عملیات متمرکز ارتش در غوطه

جدیدترین تحولات میدانی سوریه از خسارات سنگین وارده به گروه تروریستی تکفیری «داعش» در ریف‌های «حمص» و «حسکه» و ادامه عملیات‌های متمرکز ارتش سوریه در منطقه «غوطه شرقی دمشق» برای سومین روز متوالی حکایت دارد.

تشدید درگیری‌ها در «غوطه» و «القلمون»/اختفای تروریست‌ها در مناطق مسکونی «دوما»

دو محور میدانی «غوطه شرقی» و «القلمون» در ریف دمشق شاهد شدت یافتن درگیری‌ها بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی بود.

تشکیل اولین گروه مقاومت مردمی سوری مقابل تروریست‌های مورد حمایت رژیم صهیونیستی

اولین گروه مردمی مقاومت در برابر گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح مورد حمایت رژیم صهیونیستی در استان «قنیطره»، واقع در جنوب سوریه اعلام موجودیت کرد.

عملیات عشایر حامی ارتش سوریه علیه «داعش» در دیرالزور

عشایر حامی ارتش سوریه در شرق این کشور عملیات دقیق و موفقی را علیه گروه تروریستی تکفیری «داعش» در ریف دیر الزور اجرا کردند.

گسترش دامنه عملیات‌ها علیه شهر «دوما»/حضور عناصر مسلح نادم در کنار ارتش

نیروهای ارتش سوریه در حالی عملیات خود علیه شهر «دوما» در ریف دمشق را توسعه دادند که در کنار این نیروها، عناصر مسلح نادم و جدا شده از گروه‌های تروریستی نیز به چشم می‌خورد.

از سرگیری عملیات ارتش سوریه در جبهه‌های «حلب»/مواضع «داعش» هدف حملات

یگان‌های ارتش سوریه پس از وقفه‌ای یک ماهه بار دیگر عملیات‌ نظامی خود در محورهای مختلف استان حلب، در شمال سوریه را از سر گرفتند و هدف این عملیات‌ها مواضع «داعش» در این منطقه بیان شده است.

«دیده‌بان حقوق بشر»: نیروهای کُرد، کنترل 128 روستا در «کوبانی» را به دست گرفتند

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر، اعلام کرد نیروهای کُرد سوریه موفق شدند کنترل 128 روستا را بار دیگر به دست گیرند.

تحولات سیاسی«بان کی مون»: خواستار حل سیاسی بحران سوریه بر اساس تفاهم‌های ژنو هستیم

دبیر کل سازمان ملل متحد تأکید کرد که می‌خواهد بحران سوریه به شیوه سیاسی حل شود.

گروهک «جبهه النصره» بزودی از «القاعده» اعلام جدایی می‌کند

سرکرده تروریست‌های جبهه النصره خبر داد که این گروهک قصد دارد از گروه تروریستی القاعده جدا شود و به صورت مستقل فعالیت کند.

فرد دستگیرشده توسط جبهة الشام، ایرانی نیست

یک مقام مسئول در ارتش سوریه ادعای دستگیری یک فرد ایرانی در جنوب سوریه توسط گروهک تروریستی جبهة الشام را رد کرد.وزیر اطلاع رسانی سوریه:اردن بینش سیاسی ندارد

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اعلام کرد، تا زمانی که آخرین وجب از خاک خود را باز‌پس نگیریم، به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.ولید المعلم: اسرائیل عامل بحران سوریه/روابط راهبردی با ایران از پیروزی انقلاب

وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که به فضل محور مقاومت مردم سوریه تلاش اسرائیل برای ایجاد کمربند امنیتی در جولان اشغالی با شکست مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها