امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145263
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 111
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نشریه آمریکایی بامداد روز دوشنبه سند «راهبرد امنیت ملی» دولت آمریکا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک نشریه آمریکایی بامداد روز دوشنبه سند «راهبرد امنیت ملی» دولت آمریکا در سال 2015& nbsp; را به باد انتقاد گرفت و آن را سرشار از ریاکاری دانست.

استراتژی امنیت ملی، سندی است که قوه مجریه آمریکا آن را به طور دوره‌‌ای برای ارائه به کنگره تهیه می‌کند. در این سند، نگرانی‌های آمریکا و نحوه پرداختن به آنها مشخص می‌شوند.

کاخ سفید در بخشی از این سند که روز جمعه منتشر شد لزوم توافق جامع هسته‌ای با ایران تأکید کرده اما نوشته واشنگتن تمامی گزینه‌ها را برای مقابله با برنامه هسته‌ای این کشور روی میز نگاه داشته است.

نشریه فارن‌پالیسی با انتقاد از این سند آن را فاقد هر گونه راهبرد دانسته و نوشته «شما می‌بینید که این (سند) تجسم مکتوب نگرش‌ها و سردرگمی‌هایی است که جایگاه آمریکا در عرصه بین‌الملل را از بین برده و به وخامت اوضاع میدانی در نقاط مختلف از سوریه گرفته تا اوکراین و لیبی تا افغانستان منجر شده است.»

فارن‌پالیسی در ادامه ادعای کاخ سفید در سند یاد شده مبنی بر اینکه دولت در بحث سیاست خارجی رویکردی «ارزش‌محور» را دنبال می‌کند را زیر سوال برده و به انتقاد از بی‌توجهی دولت اوباما به موضوعاتی مانند کشتار شهروندان با پهپادها، جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی، عدم تعطیلی زندان گوانتانامو، بی‌میلی به ایجاد اصلاخات مالی جهانی و غیره پرداخته است. فارن‌پالیسی می‌نویسد این گزارش «سرشار از ریاکاری» است. 

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها