امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145269
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بامداد روز دوشنبه بر حق برخورداری ایران از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بامداد روز دوشنبه بر حق برخورداری ایران از فعالیت& zwnj;های صلح‌آمیز هسته‌‌‌ای تأکید کرد و از گروه ۱+۵ خواست در مذاکره با ایران به دنبال «منافع یکجانبه»

آقای پوتین که با پایگاه خبری الاهرام گفت‌وگو می‌کرد با بیان اینکه روسیه سهم زیادی در حل و فصل مناقشات پیرامون برنامه هسته‌ای دارد گفت موضع مسکو بر حق ایران برای برخورداری از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای استوار است.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: «می‌توانم بدون اغراق بگویم که روسیه سهم قابل توجهی در حل مسائل مربوط به برنامه هسته‌‌ای ایران دارد. موضع ما بر این عقیده استوار است که ایران حق فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی اورانیوم، الیته تحت نظارت آژانس را دارد.»

ایران از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی یا ان‌پی‌تی است که به کشورها حق استفاده از انرژی هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در مذاکرات هسته‌ای ایران از گروه ۱+۵ خواست در «این موضوع پیچیده» که به راه حلی متوازن نیاز دارد به دنبال «منافع یکجانبه» نباشند.

وی درباره وضعیت مذاکرات گفت: «پیشرفت‌های محسوسی در مذاکرات صورت گرفته اما ما هنوز نتوانسته‌ایم درباره خود برنامه هسته‌ای ایران یا دورنمای رفع تحریم‌ها به راه حل جامع نهایی برسیم.»

انتهای پیام/ا.

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها