امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14527
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 115
به گزارش فارس، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه تونس در گفت‌وگو با روزنامه الخبر الجزایر تاکید کرد: انتخابات در تونس انتخابات جامع شامل ...

به گزارش فارس، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه تونس در گفت‌وگو با روزنامه الخبر الجزایر تاکید کرد: انتخابات در تونس انتخابات جامع شامل پارلمانی و ریاست جمهوری است و النهضه پیشنهاد می‌دهد که در دو ماه آخر سال جاری میلادی بین پانزدهم نوامبر تا پانزدهم دسامبر 2013 برگزار شود تا با پایان دوره انتقالی از دولت ثابتی برخوردار شویم.

غنوشی در عین حال تاکید کرد: در هر حال کمیته انتخابات، موعد برگزاری انتخابات را مشخص می‌کند.

وی درباره اینکه نامزد جنبش اسلام گرای النهضه در انتخابات ریاست جمهوری کیست گفت: النهضه هنوز تصمیم خود را برای اعلام نامزد قطعی نکرده است اما سه نام را در نظر دارد که النهضه از آنان حمایت خواهد کرد.

وی افزود: قبل از اینکه نامزد خود را حمادی الجبالی، عبدالفتاح مورو و یا علی العریض معرفی کنیم النهضه باید تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد نامزدی را معرفی کند یا در چارچوب ائتلاف نامزدی را معرفی می‌کند همه این گزینه‌ها مطرح است.

از سوی دیگر راشد الغنوشی ثروت زین العابدین بن علی رییس جمهوری مخلوع این کشور، همسر و 114 نفر از خانواده‌هایشان را تنها در داخل تونس 50 میلیارد دلار برآورد کرد.

الغنوشی تاکید کرد: هیچکس آمار و ارقام دقیقی از اموال به غارت رفته از سوی نظام سابق در اختیار ندارد برخی از 5 میلیارد دلار سخن می‌گوید و برخی دیگر از 20 میلیارد دلار می‌گویند اما کارشناسان تایید می‌کنند که اموال بن علی و خانواده وی تنها در داخل تونس حدود 50 میلیارد دلار است و این به غیر از سپرده‌هایی است که در خارج داشته‌اند.

وی افزود: به طور کلی می‌توان گفت که نیمی از ثروت تونس در اختیار 114 تن از افراد دو خانواده بن علی، دیکتاتور مخلوع و خانواده همسر وی بوده است.

غنوشی با تاکید بر ضرورت استرداد اموال بن علی و خانواده وی به تونس، ائتلاف حاکم بر این کشور را در زمینه آزادی، فعالیت سیاسی، تامین امنیت، توسعه اقتصادی، ارائه خدمات به مردم به رغم موانع موجود و کاهش بیکاری به 16 درصد نسبتا موفق توصیف کرد. 

وی در ادامه گفت: تونس گرایش به خشونت ندارد و حضور سلفی‌ها در کشور خطرناک و یا ترسناک نیست چون تندروهای سلفی اخلالگر توسط ارتش محاصره شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار