امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145279
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در مراسم رونمایی از موسوعه کلمات معصومین (ع) که ظهر امروز در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در مراسم رونمایی از موسوعه کلمات معصومین (ع) که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به اینکه اهل‌بیت (ع) بر موضوع احیای فرهنگ تاکیدهای بسیاری داشته‌اند، اظهار کرد: دشمن در طول تاریخ اهتمام ویژه‌ای نسبت به از بین بردن فرهنگ اهل‌بیت‌ (ع) داشته است.

وی با بیان اینکه دشمن برای توجه نکردن مردم به فرهنگ اهل‌بیت (ع) بدل‌هایی را ایجاد کرده بودند، تصریح کرد: در این راستا صوفیه، اخباریه، شیخیه و برخی دیگر از فرقه‌ها را ساختند و آن‌ها را تقویت کردند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دشمن به صورت مستمر علیه نابودی اسلام گام برداشته است، گفت: جعل اخبار و روایات یکی از راهکارهایی بود که دشمن از آن برای نابودی فرهنگ اهل‌بیت (ع) استفاده می‌کرد زیرا فرهنگ اهل‌بیت (ع) در ابعاد مختلف زندگی کارایی داشته است.

وی ادامه داد: احیا کردن فرهنگ اهل‌بیت (ع) کار بسیار مهمی است و در این ارتباط باید اقدامات گسترده‌ای انجام شود زیرا بزرگان دینی بر این موضوع تاکیدات بسیاری دارند.

آیت‌الله نوری‌همدانی از برخی حرکت‌های سیاسی در طول تاریخ یاد کرد و افزود: نشر فرهنگ ضد اهل‌بیت (ع) در طول تاریخ مورد توجه شیاطین قرار گرفته و دشمن با استفاده از این فرهنگ اهداف خود را پیش برده است.

وی با بیان اینکه نشر دهندگان فرهنگ اهل‌بیت (ع) مورد عنایت این بزرگواران هستند ابراز کرد: نشر فرهنگ اهل‌بیت (ع) در دوران‌های مختلف تفاوت دارد و زمان ما شرایط ویژه‌ای دارد زیرا انقلاب تحولی در جهان به وجود آورده است که این موضوع ساده‌ای نیست به همین علت باید آثار و برکات امام خمینی (ره) را در این نوشته‌ها مورد توجه قرار دهیم.

آیت‌الله نوری‌همدانی از حرکت‌های علمای دینی در انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: امام خمینی (ره) فکر خاصی داشتند زیرا به دنبال مبارزه با دشمنان اسلام از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند هر چند با توجه به شرایط آن دوران حرکت علیه این حکومت‌ها نیازمند شجاعت و ایمان خاصی بود.

وی با اشاره به اینکه فردی که بتواند اسلام را از حاشیه به متن جامعه هدایت کند جایگاه والایی دارد افزود: امام با پیروزی انقلاب اسلامی آرمان‌های اسلامی را در سطح بین‌المللی ترویج دادند.

این استاد برجسته حوزه علیه خاطرنشان کرد: امروزه دشمن به دنبال این است که با نام اسلام به ارزش‌های اسلامی خدشه‌ وارد کند به همین علت طبق گفته رهبری باید به آموزه‌های قرآن و عترت توجه داشته باشیم و آموزه‌های مورد نیاز جامعه را به مردم تزریق کنیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در ارتباط با مسائل مختلفی رساله نوشتند گفت: یاد دادن سیاست اسلامی به مردم طبق گفته امام خمینی (ره) واجب است و سخنان اهل‌بیت (ع) باید همراه فرهنگ انقلابی به دنیا معرفی شود.

انتهای پیام/78023/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها