امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145281
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب ندای ایرانیان در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در بیانیه‌ای با ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب ندای ایرانیان در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه 22 بهمن روز وحدت ملی همه ایرانیان است، از همه سلیقه‌های سیاسی و اقشار مردم برای حضور در راهپیمایی این روز، دعوت کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: نظام جمهوری اسلامی ایران در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد، این انقلاب در راستای مطالبات جنبش‌های تحول خواهانه در ایران شکل گرفت. انقلابی که نتیجه تلاش‌های دموکراسی خواهانه زنان و مردان ایران زمین، به رهبری امام خمینی (ره) بود که با شعار اصلی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» تجلّی پیدا کرد و شرط پیروزی و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت به سوی معنویت و آزادی و عدالت، استقلال، رشد و سعادت و شکوفایی و عزت و سربلندی کشور در سایه تحقق استقلال‌طلبانه و آزادی‌خواهانه با رعایت حقوق انسانی می‌باشد. 

در این بیانیه حزب ندای ایرانیان با توجه به شرایط کنونی جامعه در سی و ششمین فجر انقلاب اسلامی برنکاتی تاکید کرده است:

انقلاب اسلامی ایران توسط اکثریت مردم ایران و در بهمن سال 57 به‌منظور دست یافتن به اهداف جمعی ملت ایران بوقوع پیوست. انقلابی که در آن سرنگونی بنیان‌های ظلم و ستم، جز با همکاری و همفکری همهٔ نیروهای اجتماعی، سیاسی و مذهبی به ثمر نرسید. از جمله دانشگاهیان و روشنفکران، روحانیون مبارز و مرجعیت آگاه، زنان وجوانان، کارگران، روستاییان و همه نیروهای ملی و مردمی معترض به استبداد که با همه مجاهدت‌ها، شهادت‌ها و ایثارگری‌هایشان نهضتی فراگیر پدید آوردند که منجر به سرنگونی حکومت استبدادی شد. شکل‌گیری چنین ائتلاف گسترده‌ای نشانه همدلی و همراهی همهٔ این اقشار بود که تنها در راستای استراتژی معمار کبیر انقلاب اسلامی در جذب حداکثری و ایجاد «وحدت ملی» ممکن شد.لذا معتقدیم همچنان جذب حداکثری و حفظ وحدت ملی مهمترین عوامل تداوم گفتمان انقلاب اسلامی در شرایط کنونی است

این بیانیه می‌افزاید: همدلی و همگرایی همه مردم و همه اقشار و احزاب نقش اساسی در عبور از بحران‌هایی مانند جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و در شکل‌گیری و تداوم نظام جمهوری اسلامی نقشی کلیدی داشته است و متاسفانه حوادث پس از انتخابات 88 به این وحدت و همدلی آسیبی جدی وارد کرد. هم اکنون با گذر از این فراز و نشیب‌های سیاسی و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پس از انتخابات رقابتی با حضور همه سلیقه‌های سیاسی در 24 خرداد 1392، حس امیدواری، نشاط اجتماعی و اعتماد و مشارکت عمومی احیاء و روح تازه‌ای در نهاد انتخابات در ایران دمیده شد و این اعتماد و مشارکت عمومی متأثر از تاکید مقام معظم رهبری در تداوم راهبرد حضور حداکثری در این انتخابات، مشی اعتدالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نقش کلیدی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی در ایجاد انسجام، هماهنگی و وحدت کلیه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب در حمایت از دکتر حسن روحانی، منجر به تشکیل دولت تدبیر و امید گشت.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: حزب ندای ایرانیان، توسعه و پیشرفت همه‌جانبه ایران عزیز، تحقق جامعه مدنی، حرمت نهادن به آزادی و استقلال کشور را در افق دید خود قرار داده است و معتقد است نیل به آرمان‌ها که همانا تحقق عدالت، آزادی و مردم‌سالاری در کشور است جز با مشارکت و خرد جمعی همه دلسوزان و همفکری و وحدت همه معتقدان به توسعه همه‌جانبه کشور محقق نخواهد شد. 

این بیانیه در بخش پایانی تاکید کرده است: حزب ندای ایرانیان بر این باور است که 22 بهمن، روز وحدت ملی همه ایرانیان ، باید از انحصار جناح‌های سیاسی درآید تا بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در خور عظمت یک ملت برگزار شود. لذا ما در حزب ندای ایرانیان همهٔ سلیقه‌های سیاسی و اقشار مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی این روز دعوت می‌نماییم تا بار دیگر عظمت انقلاب ، جمهوریت و اسلامیت کشور عزیزمان همجون همیشه به منصه ظهور برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها