امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145283
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 99 شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه 99 شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

حدادعادل در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: تحول در علوم انسانی به عنوان یکی از الزامات تمدن‌سازی نوین اسلامی ارتباط محکم و وثیقی باتحقق اهداف انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری « مدظله‌العالی» اخیراً در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم حرکت سریع در راستای بازنگری در مبانی علوم انسانی تأکید فرموده‌اند.

عضو شواری عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برخلاف آنچه که اخیراً از بعضی تریبون‌ها شنیده شده است، تحول و ارتقا در علوم انسانی به هیچ‌وجه به معنای نفی و طرد دستاوردهای مثبت علوم انسانی ریشه گرفته در غرب نیست.

رئیس شورای تحول و ارتقا علوم انسانی گفت: سعی داریم تا نسبت به برخی از ابهامات موجود در مسیر بازنگری در مبانی علوم انسانی روشنگری کنیم.

در ادامه جلسه، جمشیدی‌ها رئیس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی از موافقت وزارت علوم با دایر شدن مقطع دکتری در رشته دانش اجتماعی مسلمین خبر داد.

در ادامه جلسه، گزارش اصلاح شده کارگروه هنر که با توجه به نظرات ارائه شده در جلسه گذشته مورد بازنگری قرار گرفته بود، ارائه شد.

بعد از ارائه این گزارش حدادعادل در سخنانی گفت: شورای تحول و ارتقا بیشتر وارد مباحث مربوط به اسلامی‌سازی و بومی‌سازی علوم انسانی خواهد شد و مباحث مربوط به کارآمدی و روزآمدی به اساتید و متخصصین آن رشته محول خواهد شد.

وی افزود: باید پس از تصویب سرفصل‌ها، عناوین مربوط به دروس هم به سرعت ارائه و تصویب شوند.

پس از سخنان حدادعادل اعضا به بیان نظرات خود پرداختند، که اهم آن در رابطه با در نظر گرفتن تفاوت بین هنرهای سنتی و هنرهای اسلامی، تأثیر تفاوت در مبانی نظری و فلسفه هنر در تولید اثرهنری، ورود مباحث مربوط به فقه و اجتهاد در آموزش هنر به منظور تربیت افراد مسلط به مبانی شرعی در حوزه هنر و توجه توامان به مباحث نظری و عملی در آموزش هنر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها