امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145287
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری الهام امین‌زاده معاون حقوقی ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور امروز یکشنبه در دیدار خانم «اودیسه نورهیم» سفیر جدید نروژ در ایران تاکید کرد که ایران از گسترش بیش از پیش همکاری‌های تهران – اسلو در عرصه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقبال می کند.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی از نقش آفرینی خانم نورهیم در عرصه گسترش روابط تهران و اسلو گفت: زنان ایرانی نیز در تعیین حق سرنوشت خود پیشتاز بوده‌اند.

وی با تشریح وظایف معاونت حقوقی ریاست جمهوری، اظهار داشت: مسائل اختلافی بین وزارتخانه‌ها در کشور ما بدون مراجعه به محاکم قضائی و با دخالت این معاونت حل و فصل می شود، ما با بررسی طرح‌ها و قوانین معارض درصدد تنقیح قوانین در کشور هستیم.

امین‌زاده با بیان اینکه هدف این معاونت شفافیت و امنیت در حوزه قانونگذاری است، به تدوین سند حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: براساس این سند مردم را از حقوق خود مطلع می‌کنیم و به آنها می‌گوییم که چگونه می‌توانند از حقوق شهروندی خود استفاده کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با تکریم ایام الله دهه فجربه وضعیت زنان در ایران اشاره کرد و گفت: زنان ایرانی در تعیین حق سرنوشت خود پیشتاز بوده اند. در سالهای پرفراز و نشیب جنگ حامی رزمندگان بوده اند و با نقش آفرینی در دوران سازندگی هم اکنون در دانشگاهها و مراکز اداری کشور حضوری فعال دارند.

وی با اشاره به حاکمیت جریان های تروریسی در برخی کشورهای منطقه، ادامه داد: امیدواریم مشوقان تروریست ها دست از حمایت بردارند و حق تعیین سرنوشت را به خود مردم این کشورها واگذار کنند.

امین زاده با اعلام اینکه ایران با هدف تعامل بیشتر با جهان وارد مذاکرات با 1+5 شده است، تصریح کرد: ایران روی حقوق خود در راستای استفاده از انرژی های غیرفسیلی برای بخش صنعت و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حساس است.

وی اضافه کرد: با تعاملی که می توانیم در زمینه های فرهنگی، اجتماعی حقوقی و انرژی با نروژ داشته باشیم آینده روشنی را برای دو کشور پیش بینی می‌کنم.

سفیر جدید نروژ در ایران نیز در این دیدار برای همکاری های مشترک اعلام آمادگی کرد و گفت: اکنون زمان توسعه روابط دو کشور فرا رسیده و مذاکرات خوبی در آینده نزدیک در سطح عالی بین دو کشورانجام خواهد گرفت.

وی که پیش از این در لبنان و بنگلادش سفیر بوده، با اشاره به نفوذ ایران در منطقه، انجام مذاکرات بین تهران و اسلو را مهم دانست و تصریح کرد: امیدواریم با حل و فصل پرونده هسته ای ایران تحریم ها علیه کشور شما هر چه زودتر برداشته شود.

خانم «نورهیم» با اعلام آمادگی شرکت های نروژی برای همکاری اقتصادی با ایران،گفت: ضمن اینکه می توانیم در زمینه شیلات همکاری های خوبی با یکدیگر داشته باشیم، دانشگاههای کشور ما نیز آماده همکاری با ایران در زمینه علمی و فرهنگی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار