امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145302
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سیدمحمد مهدی میرزایی در نشست خبری فرهنگ تردد و ترافیک گفت: مساله ترافیک تک بعدی نیست ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سیدمحمد مهدی میرزایی در نشست خبری فرهنگ تردد و ترافیک گفت: مساله ترافیک تک بعدی نیست بلکه چند وجهی است و از نظریات و شاخصه‌های متفاوتی تشکیل شده است و جز معدود موضوعاتی است که جنبه های دیگر روی آن اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: همچنین ترافیک موضوعی است که تمام اقشار با آن درگیرند و هیچ کس نمی‌تواند بی‌تفاوت از کنار آن عبور کند بنابراین اگر بخواهیم ترافیک را بررسی کنیم باید این دو موضوع مدنظر قرار گیرد.

معاون آموزش سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری افزود: برای این که فرهنگ‌سازی ترافیک کامل انجام شود شهرداری به آن ورود کرده اما به تنهایی کفایت نمی‌کند به حل موضوع ترافیک یا فرهنگ‌سازی آن ورود کند.

میرزایی گفت: در عین حال شهرداری تمام ضوابط در مورد محوریت خط سفید را مد نظر قرار داده و تمام مناطق تا انتهای سال آن را رعایت خواهند کرد همانگونه که مناطق 6 و 8 به صورت پایلوت آن را رعایت کرده و اجرا خواهند کرد.

وی افزود: بر روی آموزش کودکان توجه جدی داریم تا آموزه‌ها ماندگار شود منظور این نیست که از کودکان یاد بگیریم بلکه این کودکان آموزش دیده می‌توانند در مواقع حساس به والدین خود تذکر و یا داوری کنند.

معاون آموزشی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری ادامه داد: در زمینه فرهنگ ترافیک پارک‌های آموزش ترافیک ایجاد کرده‌ایم 13 پارک در 12 منطقه ایجاد شده که جزء سیاست‌های شهرداری است تا در تمام پارک‌ها این آموزش‌ها داده شود.

میرزایی تصریح کرد در این پارک‌ها نمادهای ترافیک شهری قرار داده شده و به دانش‌آموزان و مردم نحوه‌ی استفاده صحیح از معابر شهری آموزش داده می‌شود.

وی گفت: آموزش نباید کلاسیک باشد چرا که تأثیر مستقیم نخواهد داشت.

معاون سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری افزود همچنین با اداره کل آموزش و پرورش استان تهران برنامه‌های آموزشی و درسی خواهیم داشت که به صورت جنبی به دانش‌آموزان آموزش‌های ترافیکی داده می‌‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها