امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145313
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در آئین افتتاح اولین کانون دانش‌آموزی جوانان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در آئین افتتاح اولین کانون دانش‌آموزی جوانان هلال‌احمر اظهار کرد: تا پایان دهه فجر 8 هزار کانون دانش‌ آموزی ایجاد خواهد شد و بنا داریم تا پایان سال این رقم را به 20 هزار کانون افزایش دهیم.

وی افزود: این کانون‌ها در بین دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه انجام خواهد شد.

قبادی دانا خاطر نشان کرد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی 4 تشکل مجوز فعالیت در مدارس را دارند که شامل بسیج دانش‌‌آموزی، انجمن اسلامی، سازمان دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال‌آحمر هستند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: بر اساس مجوز ارائه شده شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی در آموزش و پرورش تشکیل شده است و متناظر این شورا در استان‌های دیگر نیز شوراهایی در حال شکل‌گیری است.

وی تأکید کرد: افتتاح کانون‌های دانش‌آموزی در راستای اجرایی کردن تفاهمنامه آموزش و پرورش و جمعیت هلال‌احمر است که محملی برای فعالیت‌های دانش‌آموزان در قالب خدمات امدادی، عام‌المنفعه و بشردوستانه است.

قبادی دانا گفت: دانش‌آموزان در قالب این کانون‌ها کار جمعی و تیمی را فرا می‌گیرند تا بدانند چگونه به یکدیگر آموزش دهند و فداکاری و ایثار کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: دانش‌آموزان همچنین یاد می‌گیرند چگونه نمایندگان خود را انتخاب کنند و در حقیقت تمرین کار جمعی در جهت فعالیت‌های بشردوستانه است چرا که رنگ، نژاد، سلیقه و فعالیت‌های سیاسی در هلال‌احمر جایگاهی ندارد.

قبادی دانا تصریح کرد: در قالب این کانون‌های دانش‌آموزی طرح دادرس انجام خواهد شد که بر اساس آن دانش‌آموز در روزهای سخت آماده خواهد بود و در 8 آیتم امدادی آموزش می‌بیند.

وی گفت: دانش‌آموزان در تیم‌های 4 نفره تشکیل می‌شوند و در زمینه اقداماتی مانند بانداژ، حمل تخصصی، اطفای حریق، اسکان اضطراری و آتل‌بندی آموزش می‌بینند.

قبادی دانا افزود: دانش‌آموزان در قالب کانون‌ها تلاش می‌کنند تا در راستای تأمین سلامت انسان‌ها حرکت کنند و صلح، دوستی و تفاهم را بین همسالان خود نهادینه کنند.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان در قالب این کانون‌ها جهت پیشگیری از استعمال دخانیات، اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ای در این درس آموزش می‌بینند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: از آنجا که علل مرگ و میر به ترتیب ناشی از بیماری‌های قلبی، تصادفات و سرطان در کشور است و در سال آینده کمپین‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، تصادفات و سرطان ایجاد خواهد شد و کانون‌های دانش‌آموزی نقشی فعال در این زمینه خواهند داشت.

قبادی دانا تأکید کرد: همه دانش‌آموزان می‌توانند عضو سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر باشند و هیچ تبعیضی در این زمینه وجود ندارد و در رابطه با ایجاد کانون‌های دانش‌آموزی نیز در نظر داریم تا هم دختران و هم پسران به نسبت مساوی در این کانون‌ها مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها