امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145318
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش مرکزی «ایست آب نیست» با محوریت پرسش مهر پانزدهم رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش مرکزی «ایست آب نیست» با محوریت پرسش مهر پانزدهم رئیس‌جمهور در خصوص اهمیت آب و ارائه راهکار در جهت استفاده بهینه از آن توسط دانش‌آموزان، امروز با حضور علی اصغر فانی رئیس آموزش و پرورش، حمید چیت چیان وزیر نیرو، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از دانش‌آموزان و فرهنگیان شهر تهران در تالار فرهنگ برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش با تبریک ایام دهه فجر به فرهنگیان و دانش‌آموزان اظهار داشت: آموزش و پرورش کارکردهای متعددی در ادبیات تعلیم و تربیت دنیا دارد.

وی ادامه داد: یکی از کارکردهای آموزش و پرورش فرهنگ‌سازی است و در عین حال که انتقال فرهنگ می‌دهیم و مجموعه آداب، عادات و رسوم گذشتگان را منتقل می‌کنیم، فرهنگ‌سازی نیز انجام می‌شود و به موازات آن رفتارسازی در آموزش و پرورش را نیز انجام می‌دهیم.

فانی با بیان اینکه یک رفتار هنگامی که شکل می‌گیرد به چند گام نیاز دارد، گفت: گام اول تغییر در دانش است و باید از دانش ناصواب قبلی به دانش مطلوب تبدیل شود و تغییر دانش باید به تغییر نگرش تبدیل شود یعنی قلبا و ذهنا دانش‌آموز تغییر رفتار را بپذیرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت آب در حیات انسان افزود: باید دانش اهمیت آب به نگرش تبدیل شود یعنی تغییر در دانش، تغییر در نگرش و در گام سوم تغییر در رفتار فردی صورت گیرد.

وی یادآور شد: گام چهارم تغییر در رفتار گروهی است و آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین فصل مشترک ملت و حاکمیت می‌تواند بحث رفتارسازی را دنبال کند و پرسش مهر پانزدهم رئیس‌جمهور در آغاز سال تحصیلی 94- 93 خواستار این بود تا دانش‌آموزان بیان کنند چگونه می‌توان در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و از آن بهتر استفاده کرد.

فانی ادامه داد: آموزش و پرورش به کمک سازمان دانش‌آموزی تلاش کرد تا این پرسش را به مدرسه و بعد از آن به داخل خانه‌ها ببرد و شاید هیچ شبکه ارتباطی طبیعی‌تر و مؤثرتر از شبکه ارتباطی آموزش و پرورش نباشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در پرسش مهر پانزدهم دانش‌آموزان خوش درخشیدند و فرهنگیان و مربیان نیز حضور مستمر پیدا کردند و از همه مهمتر اینکه اولیا نیز درگیر این پرسش شدند.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو محتوای مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهد تا از طریق شبکه وسیع آموزش و پرورش به خانواده‌ها از آن استفاده کنیم، افزود: پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای از وزارت آموزش و پرورش، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو در دبیرخانه پرسش مهر تشکیل شود که نه تنها در امسال بلکه در آینده نیز این جریان ادامه یابد تا به یک فرهنگ تبدیل شود و یک رفتار مطلوب پایدار در جامعه ایجاد شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها