امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145321
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌محمدباقر الفت در حاشیه امضای تفاهمنامه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌محمدباقر الفت در حاشیه امضای تفاهمنامه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با سازمان بهزیستی کشور با حضور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بر اساس قانون تمام دادگاه‌های کشور موظفند قبل از صدور حکم در موضوع طلاق و خانواده، گواهی عدم امکان سازش را با نظر مشاورهای تخصصی سازمان بهزیستی صادر کنند، گفت: بر اساس توافقنامه‌ای که با این سازمان منعقد کرده‌ایم به نوعی می‌توان گفت که این مشاوره‌ها ساماندهی و به صورت تخصصی‌تر انجام می‌شود.

الفت در پاسخ به اینکه آیا محل انجام مشاوره در ساختمان‌های دادگستری است، گفت: اگر در این ساختمان‌ها باشد خوب است اما به دلیل کمبود ساختمان این مراکز در خارج از دادگستری‌ها ایجاد شده و زوجین به آنجا مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: البته هزینه هم دارد که با همکاری بهزیستی تلاش می‌کنیم از زوجین معسر پولی گرفته نشود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که آیا ارزیابی کرده‌اید چه میزان مشاور تخصصی نیاز دارید، گفت: با توجه به حجم پرونده‌های طلاق در دادگاه‌ها به مشاوران زیادی نیاز داریم ضمن اینکه کار با یک جلسه تمام نمی‌شود و زوجین باید جلسات متعددی مراجعه داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها