امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145326
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز در همایش مرکزی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز در همایش مرکزی « ایست! آب نیست» که در تالار فرهنگ برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت:‌بسیار خوشحال هستم که در جمع پرنشاط دانش‌آموزان، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش حضور دارم.

وی ادامه داد: پرسش مهر پانزدهم پرسشی بسیار کلیدی است که رئیس جمهور در خصوص حفاظت و مصرف صحیح آب مطرح کردند و از جریان سازی بسیار خوب در این خصوص تشکر می‌کنم و امیدوارم این کار استمرار پیدا کند و در سال‌های آینده در ابعاد مختلف ادامه یابد و رسانه ملی نیز در ترویج آن و جلوگیری از مصرف آب حرکت کند.

ابتکار افزود: متأسفانه در شرایط دشواری از جهت بارندگی، محیط زیست، رودخانه‌ها، تالاب‌ها و زیست بوم هستیم و فشارهای زیادی وارد می‌شود و بسیار ضرورت دارد تا برای تغییر رویه‌ها از سطح دولت تا سطح عموم مردم این اتفاق انجام شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحث گرم شدن زمین و تغییر اقلیم امروز یک پدیده پذیرفته تلقی می‌شود و احتمال اینکه در پایان سال میلادی جاری توافق جدیدی در خصوص گرم شدن زمین وجود داشته باشد، بسیار جدی است.

وی اضافه کرد: در جلوگیری از تولید گازهای گلخانه‌ای رویکردهای خوبی در دولت دنبال می‌شود و امیدواریم با جریان سازی که آموزش و پرورش دنبال کرده و در موضوعات مطرح شده است به نتایج خوبی برسیم و در موضوعات فقط مسئله شهرنشینی مطرح نیست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در تعطیلات نوروز بسیاری از شهروندان سفر می‌کنند و ممکن است در مواجهه با طبیعت آسیبی به آن برسد، تصریح کرد: دانش‌آموزان و معلمان باید واقف باشند که بحث حفاظت آب به معنی جلوگیری از پسماند زباله، انتشار و توزیع فاضلاب و پساب‌های صنعتی است و هر شهروندی می‌تواند نقش خود را در این خصوص ایفا کند.

ابتکار گفت: باید از محیط زیست، دریاها، تالاب‌ها و رودخانه‌ها حفاظت کنیم تا آبی که در اختیارمان قرار می‌گیرد،‌ قابل استفاده باشد و اینها نکات بسیار مهمی است که امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا در کتاب‌های درسی دنبال می‌شود.

وی با تأکید بر آمادگی سازمان محیط زیست برای همکاری با آموزش و پرورش و وزارت نیرو در خصوص مشکل آب افزود: آمادگی داریم تا در کارگروه شرکت کرده و در تدوین مفاهیم و محتوای آموزشی همکاری داشته باشیم و تفاهمنامه خوبی نیز با آموزش و پرورش انجام شده است و به بحث آب به طور ویژه می‌پردازیم.

ابتکار یادآور شد: مطمئن هستم دانش‌آموزان با خلاقیت، علاقه و نشاط خود به بحث محیط زیست وارد شده و در حفاظت از آب‌ پیشگام خواهند بود و آنها درس‌هایی برای بزرگترها دارند که باید تلاش کنیم از نظرات آنها در بهبود و اصلاح رفتار خودمان استفاده کنیم و این شاید یک رمز مهم در این جریان‌سازی اجتماعی باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها