امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145331
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی علی‌اکبرزاده مدیر کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش در افتتاحیه اولین کانون ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی علی‌اکبرزاده مدیر کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش در افتتاحیه اولین کانون دانش& zwnj;آموزی هلال‌احمر گفت: آموزش و پرورش تمام قد در کنار هلال‌احمر است چرا که معتقدیم کارهایی از جنس امدادرسانی و وظایف هلال‌احمر به علت خالص بودن و دلی بودن با موفقیت همراه خواهد بود.

وی افزود: لباس خاصی نشانه هلال‌احمر نیست و  الزاماً امدادگران نباید لباس خاصی بپوشند بلکه در هر لباسی می‌توانند به دیگران خدمت کنند چنانچه در بسیاری موارد افراد و اعضای هلال‌احمر بدون لباسی خاص ساعت‌ها شرایط سخت را تحمل می‌کنند تا وظایفشان را انجام دهند.

اکبرزاده خاطره‌ای در این رابطه تعریف کرد و گفت: روزی یکی از دوستان من که به کوهنوردی رفته بود با من تماس گرفت و از افتادن یکی از همراهان خود به پرتگاهی خبر داد.

مدیر کل فرهنگی هنری آموزش و پرورش افزود: من نیز با تمام سازمان‌هایی که به نظرم با این موضوع مرتبط بود تماس گرفتم از جمله اورژانس، هلال احمر، آتش‌نشانی و نیروی انتظامی و خود نیز به محل رسیدم.

وی تصریح کرد: پس از رسیدن به محل شاهد حضور همه ارگان‌ها به جز هلال‌احمر بودم و در این میان تعدادی افراد را با کت و شلوار و لباس‌های رسمی دیدم و در همان زمان این سؤال در ذهنم خطور کرد که چرا هلال‌احمر در این ماجرا حضور ندارد.

اکبرزاده گفت: همگی به سمت بالا حرکت کردیم و این افراد کت و شلوار پوشیده سریع‌تر از ما بالا می‌رفتند و تا زمانی که ما برسیم فرد مذکور را به سمت پایین منتقل می‌کردند که من از آنها مسئولیت‌شان را پرسیدم آنها اعلام کردند ما از بچه‌های هلال‌احمر هستیم بنابراین الزاماً هلال‌احمری‌ها نباید لباس خاصی به تن کنند تا به بقیه کمک کنند بلکه در هر حالی مسئولیت‌پذیرتر از همگان اقدامات خود را انجام می‌دهند. افتتاحیه اولین کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر در دبیرستان رازی برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار