امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145332
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد سالاری رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در نشست خبری خود با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد سالاری رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در نشست خبری خود با اشاره به تمدید چهار روزه ثبت‌نام از داوطلبین چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها اظهار داشت: این زمان از 19 بهمن تا 22 بهمن‌ماه تمدید شده است.

وی تصریح کرد: با توافق ستاد هماهنگی شورایاری‌ها، هیأت نظارت بر انتخابات و سایر اعضای شورای شهر دارا بودن مدرک تحصیلی در چهارمین دوره انتخابات از فوق دیپلم به دیپلم کاهش پیدا کرد.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در ادامه به اشاره به استقرار هیأت نظارت بر انتخابات در ساختمانی در خیابان بزرگمهر، اظهار داشت: خوشبختانه شهرداری منطقه 6 روز گذشته این ساختمان را دراختیار هیأت نظارت قرار داده است و پس از تأمین تجهیزات لازم، اعضای هیأت نظارت بر انتخابات در این ساختمان مستقر خواهند شد.

سالاری اضافه کرد: به محض استقرار هیأت نظارت در ساختمان اشاره شده، سامانه و سایتی نیز راه‌اندازی خواهد شد که در این سایت شهروندان می‌توانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات خود را در راستای برگزاری هر چه بهتر انتخابات شورایاری‌ها ارائه کنند.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران تصریح کرد: جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها می‌بایست تمامی رسانه‌ها اعم از رسانه‌های مکتوب، مجازی و به ویژه رسانه ملی بر اطلاع‌رسانی‌ها عملکرد خوبی را داشته باشند.

وی گفت: امیدواریم رسانه ملی همانند برگزاری انتخابات سیاسی در سال‌های گذشته پوشش خوبی را نیز از فرایند ثبت‌نام و همچنین برگزاری انتخابات شورایاری‌ها داشته باشند، چرا که اعضای شورایاری‌ها در محلّات کمکی مؤثر و در خور توجهی را به اعضای شورای شهر و مدیریت شهری در جهت خدمت‌رسانی به شهروندان داشته‌اند.

سالاری تصریح کرد: متأسفانه در ماه‌های گذشته سازمان صدا و سیما مشارکت خوبی را در جهت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شهروندان جهت مشارکت در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها نداشتند و امیدواریم در ماه‌های پایانی بتواند اقدامات مؤثرتری را نسبت به گذشته انجام دهد.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در ادامه با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام شدگان در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات شهر تهران گفت: براساس آمار رئیس ستاد انتخابات شورایاری‌ها تا به امروز 14 هزار و 800 نفر در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 12 هزار و 864 نفر اقدام به اخذ کد رهگیری کرده‌اند.

وی ادامه داد: از مجموع ثبت‌نام کنندگان در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها 79 درصد از داوطلبین مذکر و مابقی مؤنث هستند.

سالاری در ادامه با اشاره به میزان تحصیلات ثبت‌نام کنندگان اشاره کرد و گفت: 5 هزار و 910 نفر از ثبت‌نام کنندگان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، 10 هزار و 991 نفر مدرک کارشناسی ارشد و 304 نفر نیز دارای مدرک دکترا هستند، ضمن اینکه 2 هزار و 156 نفر دارای مدرک فوق دیپلم و 1565 نفر دارای مدرک دیپلم و درنهایت 792 نفر دارای مدرک زیر دیپلم هستند.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: میانگین ثبت‌نام از سوی داوطلبان در هر محله 36 نفر است به طوری که بیشترین ثبت‌نام در یکی از محلات منطقه 4 با 110 نفر کاندید و کمترین ثبت‌نام در محله چیتگر و قصر فیروزه بوده است.

سالاری تصریح کرد: 60 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان متولد صادره از تهران هستند و 40 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان متولد صادره از شهرستان‌های مقیم استان تهران هستند.

وی با بیان اینکه فرایند ثبت‌نام به صورت اینترنتی بوده است، گفت: تمامی داوطلبان با ورود به سایت شورایاری‌ها و اسکن کردن مدارک خود، اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران در ادامه با اشاره به استفاده ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از سه دوره قبل انتخابات گفت: در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها، هیأت نظارت بر انتخابات و همچنین ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از تجربیات سه دوره قبل جهت برگزاری پرشکوه انتخابات در دوره چهارم استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به برخی از شرایط ثبت‌نام کنندگان در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها گفت: مدت‌زمان سکونت یک ساله در محله، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای ثبت‌نام کنندگان در دوره جدید، داشتن سن حداقل 25 ساله، نداشتن سابقه کیفری، داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم، نداشتن سابقه سلب عضویت از شورایاری‌ها، داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برخی از شرایط مدنظر در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها است، ضمن اینکه اقلیت‌های دینی ملتزم به قانون اساسی با داشتن شرایط اشاره‌شده می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

سالاری اضافه کرد: داشتن شناسنامه و کارت ملی برای شرکت در انتخابات شورایاری‌ها لازم است.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران خاطرنشان کرد: به زودی شیوه نامه و آیین‌نامه‌های انتخابات شورایاری‌ها تهیه و ابلاغ خواهد شد که در این زمینه جلسات متعددی با حضور اعضای مربوطه برگزار می‌شود.

وی در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه هنوز زمان دقیق انتخابات مشخص نشده است، گفت: ما بنا داریم زمان برگزاری انتخابات را با هماهنگی وزارت کشور و استانداری، فرمانداری و همچنین اعضای شورای شهر اعلام کنیم.

سالاری تأکید کرد: بنابر آخرین مذاکرات صورت‌گرفته از سوی تعدادی از اعضای شورای شهر با وزارت کشور در روزهای آینده و با تدوین شیوه‌نامه برگزاری انتخابات، زمان قطعی چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه اعضای شورای شهر و همچنین هیأت نظارت در انتخابات و ستاد هماهنگی شورایاری‌ها بر این موضوع اعتقاد دارند که باید انتخابات شورایاری‌ها قبل از پایان سال 93 برگزار شود، البته این موضوع مشروط بر این است که سایر نهادهای مرتبط همکاری لازم را داشته باشند.

سالاری اضافه کرد: طبق آخرین رایزنی‌های صورت‌گرفته، به زودی و طی یک دو روز آینده شیوه‌نامه برگزاری انتخابات تهیه و در اختیار وزارت کشور قرارداده خواهد شد تا با همکاری مراجع چهارگانه، زمان انتخابات اعلام شود.

رئیس هیأت نظارت در انتخابات شورایاری‌های شهر تهران تأکید کرد: قطعاً زمان برگزاری انتخابات با هماهنگی وزارت کشور، استانداری و فرمانداری خواهد بود.

سالاری در ادامه با تأکید بر اینکه قطعاً فروردین‌ماه زمان مناسبی برای برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران نیست، افزود: چنانچه به هر دلیلی، برگزاری انتخابات به سال آینده موکول شود، این انتخابات در فروردین برگزار نمی‌شود و پیش‌بینی می‌شود در نیمه نخست اردیبهشت ماه، این انتخابات برگزار شود.

سالاری همچنین با اشاره به نظارت عالیه از سوی وزارت کشور بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: قطعاً نظارت عالیه و امنیت انتخابات به عهده وزارت کشور خواهد بود، به طوری که براساس آمار، سقف کاندیداهای ثبت‌نام شده در چهارمین دوره انتخابات بیش از کاندیداهای دوره مجلس در سال‌های گذشته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها