امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145333
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه دانستنی های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان استرالیایی گزارش دادند که زنان مبتلا به «دیابت نوع یک» نزدیک به 40 ...

به گزارش گروه دانستنی های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان استرالیایی گزارش دادند که زنان مبتلا به «دیابت نوع یک» نزدیک به 40 درصد نسبت به انواع دیگر دیابت‌ها در خطر مرگ قرار دارند همچنین این گونه زنان 2 برابر نسبت به مردانی که دیابت نوع یک دارند با خطر حمله قلبی مواجه هستند.

محققان با تجزیه و تحلیل 26 مطالعه که 200 هزار نفر را شامل می شد، دریافتند که زنان مبتلا به دیابت نوع یک، 37 درصد در مقایسه با مردان مبتلا به دیابت نوع یک ، بیشتر با مرگ ناشی از سکته مغزی مواجه بودند.

پژوهشگران همچنین دریافتند که زنان مبتلا به دیابت نوع یک نسبت به مردان مبتلا به دیابت نوع یک 44 درصد بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری کلیوی بودند.

به گفته محققان، دیابت نوع یک خطر ابتلا به مرگ زودرس در زنان و مردان را افزایش می دهد، اما دیابت نوع یک برای زنان نسبت به مردان بسیار مرگبارتر است.

به گزارش پایگاه خبری هلث‌دی‌نیوز آمریکا، این گزارش در فوریه، 6 نسخه آنلاین از لانست دیابت و غدد منتشر شد.

در این نوع دیابت، غده پانکراس توانایی تولید انسولین را ندارد و تولید انسولین بسیار کم یا متوقف می‌شود. دیابت نوع یک معمولاً در دوران کودکی یا نوجوانی آغاز می‌شود، اما ممکن است در هر سنی شروع شود.

متخصصان، این نوع دیابت را یک بیماری خود ایمنی دانسته و معتقدند که عامل وراثت و عوامل محیطی به درجات نامعلوم در ایجاد آن مؤثر هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها