امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145338
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
«سیدمحمد حسن شریفی بلخابی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ایده و افکار ...

«سیدمحمد حسن شریفی بلخابی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، ایده و افکار آزادی‌ خواهی و عدالت‌خواهی امام خمینی (ره) را ستودنی توصیف کرد و گفت: وی این افکار را به جهانیان به‌ویژه به ملت‌ها که تحت ظلم و استکبار قدرتمندان جهان قرار دارند، تقدیم کرد.

شریفی بلخابی افزود: راه و روش امام خمینی (ره) از جایگاه والایی برخوردار بوده و تاکنون کمتر کسی در جهان زیسته که افکارش هم‌سطح با امام خمینی (ره) بوده است.

وی این افکار امام خمینی (ره) را در شکل‌دهی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران موثر و محوری دانست و گفت: امام خمینی (ره) با افکار و ایده‌های عدالت خواهی خود توانست تا نظام «ستمشاهی» ایران را با بسیج مردمی به شکست و فنای ابدی مواجه کند.

این عضو پارلمان افغانستان نظام شاهنشاهی ایران را نظام ستمشاهی عنوان کرد و گفت: نظام ستمشاهی ایران نه‌ تنها که به ارزش‌های دینی و اسلامی وقعی نمی‌گذاشت، بلکه منافع ملی و ارزش‌های تاریخی را نیز به باد سخره می‌گرفت.

وی حضور امام خمینی (ره) در رأس انقلابیون را الزامی برای سقوط رژیم شاهنشاهی دانست و گفت: امام خمینی (ره) رهبری را منصب و اقتدار خود نمی‌دانست، بلکه آن را مسئولیت بزرگی می‌دانست که به عهده گرفته بود.

شریفی بلخابی در ادامه سخنان خود گفت: روحیه عدالت‌خواهی امام خمینی (ره) وِرد زبان ایرانیان شده بود و بهترین منبع و مرکز برای سقوط رژیم شاهنشاهی و اقتدار نظام مذهبی با راه و روش الهی برای ایرانیان وانمود شده بود.

شریف بلخابی پیروزی انقلاب اسلامی ایران را مدیون اندیشه‌های امام خمینی دانست و گفت: حضور توده‌های مردم، زن و مرد، پیر و جوان در شکل‌گیری و پیروزی این انقلاب نیز نقش داشتند که ناشی از افکار و ایده‌های امام بود.

وی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را دستاوردی دانست که تنها مربوط به ایرانیان نیست، بلکه وجهه جهانی به‌ ویژه اسلامی را به خود گرفته و این پیروزی خود الگوی برتر و بهتری برای کشورها و ملت‌های جهان اسلامی دانسته و قلمداد می‌شود.

این عضو پارلمان افغانستان نقش امام خمینی (ره) در رهبریت و مدیریت مدبرانه نظام جدید در این کشور را مهم خواند و گفت: وی توانست نظام جمهوری اسلامی ایران را الگویی برای کشورهای اسلامی گرداند.

وی تأکید کرد: اندیشه‌های امام خمینی (ره) در خصوص نابودی ظلم و طاغوت و همچنین استقرار عدالت و امنیت هم‌اکنون در اکثر کشورهای منطقه دیده می‌شود و برخی کشورها با همین افکار دست به انقلاب‌های عدالت‌خواهی زده‌اند.

شریفی بلخابی تصریح کرد: امام خمینی (ره) توانست با اندیشه‌های ناب عدالت‌خواهی خود ملت‌های خواب رفته را بیدار کرده و رسم ظلم‌پذیری را نابود کرده و راه عدالت محوری را رایج کند.

به باور وی، انقلاب اسلامی در افغانستان و انقلاب‌های اخیر در کشورهای عربی نیز ناشی از افکار عدالت‌خواهی امام خمینی(ره) بوده که ملت‌های به خواب رفته در برابر دولت‌های مستکبر جهان به پا برخواستند.

این عضو پارلمان و کارشناس مسائل سیاسی افغانستانی، اندیشه‌ها و سخنان امام خمینی را دارای پیامی به نسل‌ها و ملت‌های پس از خود دانست و گفت: پیام امام خمینی (ره) برای تمام ملت‌های اسلامی این بود که هرگز مظلوم واقع نشده و بر دیگران ظلم نکنند.

وی تأکید کرد: امام خمینی معتقد بود هر ملت در صورتی که خواستار عدالت بوده و بخواهد سرنوشت خود را با دستان خود رقم زنند، باید آزادی و عدالت را پیشه کرده و خود را از چنگال ظالمان نجات دهند.

وی این اعتقادات امام خمینی (ره) را نیز الگویی دانست که هم‌اکنون کشورها و ملت‌هایی که تحت ظلم و استعمار کشورهای قدرتمند هستند، می‌توانند با استفاده از این الگو، خود را به رهایی و استقلال برسانند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار