امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145339
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایت «مفااوز»، روز گذشته در شهر«آلماتی» قزاقستان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از سایت «مفااوز»، روز گذشته در شهر«آلماتی» قزاقستان نشست کمیسیون مشترک علامت‌گذاری گروه‌های کاری هیئت‌های دولتی ازبکستان و قزاقستان برگزار و در آن مسائل تعیین و علامت‌گذاری مرزهای دولتی 2 کشور بررسی شد.

 به گزارش بخش مطبوعاتی وزارت امور خارجه ازبکستان، در این دیدار مسائل اتمام کارهای تعیین و علامت‌گذاری مرزهای دولتی ازبکستان و قزاقستان در مناطق استان «تاشکند» ازبکستان هم مرز با استان قزاقستان جنوبی و همچنین طرح‌های اسناد نهایی بررسی شد.

این گزارش می‌افزاید: هیئت‌های رسمی 2 کشور در پایان گفت‌وگوها پروتکل این نشست را امضا کردند.

 بر اساس این گزارش، دیدار هیئت‌های 2 کشور در فضای دوستانه برگزار شد.

نشست قبلی کمیسیون مشترک علامت‌گذاری گروه‌های کاری هیئت‌های دولتی ازبکستان و قزاقستان روزهای 8 و 12 دسامبر ماه سال 2014 میلادی (17 و 21 آذر‌ماه سال 1393) در شهر تاشکند برگزار و در آن مسائل تعیین و علامت‌گذاری مرزهای دولتی 2 کشور بررسی شد.

ازبکستان و قزاقستان 2 هزار و 203 کیلومتر مرز مشترک دارد.

تعیین و علامت‌گذاری مرزهای ازبکستان و قزاقستان به صورت تئوری در سال 2003 میلادی، ولی کارهای اجرایی در این مورد در اول ماه آوریل سال 2004 آغاز شده است.

این گزارش در توضیح نوشت: روزهای 23 و 27 سپتامبر سال 2013 میلادی (شهریور ماه سال 1392) در شهر «بخارا» نشست کمیسیون مشترک علامت‌گذاری گروه‌های کاری هیات‌های دولتی ازبکستان و ترکمنستان برگزار و در آن مسائل تعیین و علامت‌گذاری مرزهای دولتی بین ازبکستان و ترکمنستان بررسی شده است. ازبکستان با ترکمنستان یک هزار و 621 کیلومتر مرز مشترک دارد.

کارهای علامت گذاری مرزهای ازبکستان با تاجیکستان و قرقیزستان هنوز به پایان نرسیده است.

ازبکستان با قرقیزستان یک هزار و 99 کیلومتر مرز مشترک و با تاجیکستان نیز یک هزار و 161 کیلومتر مرز مشترک دارد.

در حال حاضر مرزهای ازبکستان با افغانستان به طول کلی 137 کیلومتر به طور کامل تعیین و علامت‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار