امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145344
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، دادستانی کلمبیا ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، دادستانی کلمبیا در جنوب غربی این کشور یک گور دسته جمعی با بقایای اجساد حدود 62 نفر را پیدا کرده، که احتمال می‌رود قربانیان گروه‌های شبه‌نظامی باشند.

«ادواردو مونته آلگره» دادستان کل کلمبیا اعلام کرد که این گور در یک منطقه روستایی واقع در شهر «اولایا اِرِرا» در استان «نارینیو» که با اکوادور هم مرز می‌باشد کشف شده است.

طبق گفته دادستان تعداد 13 جسد کاملا مشخص شده‌اند اما طبق اطلاعات یکی از مقامات این منطقه، احتمالا مجموعا 62 جسد در این محل دفن شده است.

«مونته آلگره» همچنین افزود که در حال انجام تحقیقات روی این گور و یافتن تمامی اجساد به صورت کامل هستند و در این اقدام نهادهایی چون دادستانی، فرمانداری «نارینیو»، صلیب سرخ و پزشکی قانونی کلمبیا مشارکت دارند.

طبق تخمین‌های دادستانی کل کلمبیا، بقایای اجساد کشف شده به افراد ناپدید شده بین سال‌های 2000 تا 2005 در استان «نارینیو» و دیگر مناطق این کشور آمریکای جنوبی تعلق دارند.

بیش از 31 هزار عضو گروه‌های شبه نظامی یا نیروهای متحد دفاع از خود کلمبیا در اواسط سال 2006 به لطف مذاکرات صلح با دولت «آلوارو اوریبه» رئیس‌جمهور وقت این کشور آمریکای جنوبی از حالت بسیج بیرون آمده و صلح کردند.

دولت «اوریبه» برای استقرار مجدد نیروهای متحد دفاع از خود کلمبیا در چارچوب قضایی، قانون عدالت و صلح را که در سال 2005 تصویب شده بود رواج داد که از جمله مفاد آن، بین 5 تا 8 سال زندان برای عاملین جنایات شنیع می‌باشد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها