امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145345
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، به گزارش منابع رسمی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، به گزارش منابع رسمی پاناما، بومیان این کشور دولت را تهدید کردند که اگر پروژه نیروگاه برق‌آبی در سرزمین‌های آن‌ها را متوقف نسازد، تظاهرات خود را از سر خواهند گرفت.

رهبران بومیان پاناما از طریق بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت این کشور به درخواست مقامات بومی درباره پروژه تاسیس نیروگاه برق آبی «بارو بلانکو» احترام نمی‌گذارد.

رهبران بومی پاناما یک مهلت به دولت این کشور برای متوقف کردن نیروگاه برق‌آبی در منطقه خود ارائه کرده و اعلام کرد که در صورت امتناع دولت، تظاهرات خود را در 13 فوریه سال جاری به صورت نامحدود از سر خواهند گرفت.

این جدال پس از این‌ که کمیسیون دولتی به ریاست «ایزابل د ساینت مالو» معاون رئیس جمهور پاناما گزارشی مقدماتی از بازدید یک تیم مهندسی از پروژه نیروگاه برق آبی «بارو بلانکو» دریافت کرد، صورت گرفت.

سپس این کمیسیون تصمیم گرفت این گزارش را همچون گزارش‌های فنی سازمان حفاظت از محیط زیست و مؤسسه فرهنگ ملی درباره انطباق این شرکت‌های مهندسی با تعهدات سیستم اطلاعات اجرایی مورد بررسی قرار دهد.

پس از ارزیابی گزارش‌ها، کمیسیون دولتی پاناما اعلام کرد که یک هیئت هفته آینده به منطقه «توله» به منظور برقرای نشستی با کمیسیون ایجاد شده توسط جامعه بومیان برای انجام مذاکرات در این باره سفر خواهد کرد.

بومیان پاناما مخالف تاسیس نیروگاه برق‌آبی «بارو بلانکو» در سرزمین‌های خود هستند؛ چرا‌ که تاسیس این نیروگاه، راه عبور آن‌ها به رودخانه «تاباسارا» که برای جوامع بومی مکانی مقدس می‌باشد را سد می‌کند.

بومیان پاناما همچنین بر این باورند که این پروژه به محیط زیست صدمه وارد کرده و شیوه زندگی مردمانی که در جوار این رودخانه زندگی می‌کنند را مختل می‌سازد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها