امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145354
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی گاردین روز یکشنبه در گزارشی اظهارات «فیلیپ هاموند»، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه انگلیسی گاردین روز یکشنبه در گزارشی اظهارات «فیلیپ هاموند»، وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، آقای هاموند پس از دیدار صبح شنبه با ظریف با بیان اینکه «پیشرفت‌هایی» در مذاکرات صورت گرفته گفت که در مرحله فعلی، گفت‌وگوها بدون نتیجه بر سر موضوع غنی‌سازی انجام می‌شوند.

هاموند افزود مذاکرات در حال حاضر حول توافق بر سر سطحی از توانمندی غنی‌سازی انجام می‌شوند که غرب بر اساس آن بتواند «خط قرمز اصلی» خود یعنی دست‌کم یک سال دوره گریز هسته‌ای را نگاه بدارد.

گریز هسته‌ای از نگاه غربی‌ها به مدت زمان لازم برای به دست آوردن اورانیوم غنی‌شده کافی جهت استفاده در یک بمب هسته‌ای گفته می‌شود.

آمریکایی‌ها تلاش دارند با استفاده از این مفهوم ابداعی توان غنی‌سازی ایران را تا آخرین حد ممکن ضعیف کنند.

روزنامه گاردین در ادامه بخش دیگری از اظهارات هاموند در دیدار با ظریف در مونیخ را مطرح کرده است؛

به نوشته این روزنامه انگلیسی هاموند در این دیدار به ظریف گفت: «از آنجا که زمان رو به اتمام است ما نیاز به نشانه‌های غیرمبهم از طرف ایرانی‌ها داریم مبنی بر اینکه در حوزه‌های اصلی غنی‌سازی به توافق نزدیک هستیم.»

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها