امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145358
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از خبرگزاری «اوزدیلی.اوز»، حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان روز گذشته ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند به نقل از خبرگزاری «اوزدیلی.اوز»، حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان روز گذشته در کنگره خود از نامزدی «اسلام کریم‌اف» برای سمت ریاست جمهوری ازبکستان حمایت کرد که در این کنگره رئیس جمهور و 344 نماینده این حزب از تمام مناطق کشور حضور داشتند.

رئیس جمهوری ازبکستان در این کنگره ضمن ارائه سخنرانی انتخاباتی خود افزود: برای توسعه مالکیت و کارآفرینی خصوصی باید تمام موانع از بین برده و آزادی کامل آنها تامین شود. همچنین موازین حمایت قانونی حقوق و تضمینات کارآفرینان و صاحبان مالکیت خصوصی تشدید شود.

 وی با اشاره به ضرورت ادامه تعمیق بومی‌سازی تولیدات و گسترش میزان جلب سرمایه‌گذاری‌ها در اقتصاد کشور اظهار داشت: زمان فروش سهام شرکت‌های ازبکی به سرمایه‌گذاران خارجی فرا رسیده است و این برای جذب فن آوری‌های جدید به این کارخانجات و آغاز صادرات تولیدات و خدمات آنان به خارج از کشور کمک خواهد کرد.

کریم‌اف خاطرنشان کرد: افزایش مقدار آب آشامیدنی و بهره‌برداری عاقلانه از منابع آبی یکی دیگر از ابعاد اولویت‌دار است و ازبکستان برای رسیدن به این اهداف باید تلاش خود را مضاعف کند.

«صادقجان توردی‌اف» رئیس کمیته اجرایی شورای سیاسی حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان نیز در این کنگره تاکید کرد: نمایندگان این حزب از نامزدی کریم‌اف برای سمت ریاست جمهوری ازبکستان حمایت و سخنرانی انتخاباتی وی را تایید می‌کنند.   

 وی افزود: حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان طبق قانون ازبکستان برای ثبت نامزدی کریم‌اف برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان به ستاد مرکزی انتخابات مراجعه کرده است.

در تاریخ 31 اوت سال 1991 میلادی «کریم‌اف» استقلال جمهوری ازبکستان را اعلام کرده است.

در تاریخ 29 دسامبر سال 1991 میلادی در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان، «اسلام کریم‌اف» به عنوان رئیس جمهور ازبکستان انتخاب شد. در تاریخ 26 مارس سال 1995 میلادی طبق نتایج همه پرسی مدت ریاست جمهوری «اسلام کریم‌اف» تا سال 2000 میلادی تمدید شد.

در سال 2000 میلادی نیز انتخابات مجدد برگزار و «کریم‌اف» به مدت 7 سال دوباره به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

در ماه دسامبر سال 2007 میلادی «کریم‌اف» برای چندمین مرتبه به مدت 7 سال به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد. 

در پایان سال 2011 میلادی نیز در قانون اساسی ازبکستان تغییراتی صورت گرفت که بر اساس آن مدت ریاست جمهوری از 7 سال به 5 سال کاهش یافت.

پیشتر اعلام شده است در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان که در روز یکشنبه تاریخ 29 مارس سال 2015 میلادی (فروردین ماه سال 1394) برگزار می‌شود، 4 حزب سیاسی از جمله حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان، حزب دموکراتیک خلق، حزب سوسیال دموکراتیک «عدالت» و حزب دموکراتیک ازبکستان «ملی تیکلانیش» حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها