امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145369
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 14
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمال بن عمر نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که گروه های سیاسی در این کشور ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمال بن عمر نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که گروه های سیاسی در این کشور برای از سرگیری گفت‌وگوها توافق کرده‌اند.

بن عمر در جمع خبرنگاران گفت که با «عبدالملک الحوثی» رهبر جریان انصارالله درباره از سرگیری گفت‌وگوها برای خروج کشور از بحران صحبت کرده و وی این مسئله را پذیرفته است.

وی با استقبال از رویکرد انصارلله نسبت به از سرگیری مذاکرات تاکید کرد که دور جدیدی گفت‌وگوها از فردا دوشنبه (9 فوریه-20 بهمن) آغاز خواهد شد.

پس از روزها مذاکرات فشرده، برای رسیدن به یک راه‌حل جهت غلبه بر بحران و پر کردن خلأ حکومت، سرانجام مذاکرات به شکست انجامید و مجموعه‌ای از احزاب به رهبری انصارالله یمن، تشکیل شورای سیاستی و مجلس ملی انتقالی را به مدت دو سال تا برگزاری انتخابات، اعلام کردند.

این اتفاقات پس از آن افتاد که رئیس‌جمهور و نخست وزیر یمن، تحت فشار عوامل خارجی مجبور به استعفا شدند.

روز (جمعه 17 بهمن) «کمیته انقلابی» زیر نظر انصارالله «بیانیه قانون اساسی» را اعلام کرد. این بیانیه شامل یک دوره انتقالی است که طبق آن پارلمان منحل و به جای آن یک «مجلس ملی انتقالی» متشکل از 551 عضو تشکیل می‌شود. همچنین یک شورای ملی موسوم به «شورای ریاست» متشکل از 5 عضو جای رئیس‌جمهور را می‌گیرد که «محمد علی الحوثی» در رأس این شورا قرار دارد.

علاوه بر این دو شورا و مجلس، شورای ملی انتقالی همچنین یک دولت انتقالی را از تکنوکرات‌های یمنی تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها