امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145378
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 122
طیبه شامانی، شاعر و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: در انتشارات ...

طیبه شامانی، شاعر و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیان داشت: در انتشارات فنی دو مجموعه شعر زیر چاپ دارم که تا پایان سال جاری برای گروه سنی خردسال و کودک به چاپ خواهد رسید.

وی معتقد است، این مجموعه اشعار درباره صرفه‌جویی در مصرف برق سروده شده‌اند که مجموعه نخست با عنوان «خواب پرنده‌ها» برای مخاطبان خردسال و مجموعه دوم با نام «یک عادت بد» برای کودکان، نامگذاری شده است.

شامانی ادامه داد: به تازگی و بعد از گذشت 3 سال انتظار قرارداد چاپ مجموعه 4 جلدی «لالایی جنگل» برای گروه سنی خردسال در نشر «سوره مهر» نوشته شد، همچنین این مجموعه کتاب‌ها درباره حیوانات است که در هر کدام از جلدها به توانایی‌ یک حیوان، محل خواب، تغذیه نظیر تار بافتن عنکبوت، اشاراتی شده است.

به گفته وی، مجموعه 4 جلدی «لالایی جنگل» اکنون در مرحله تصویرگری قرار دارد و در آینده نزدیک به چاپ خواهد رسید.

این شاعر پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان گفت: مجموعه شعر کودکان «قِچ قِچ» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرحله تصویرگری قرار داد که امیدوارم به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برسد.

گفتنی است، چندی پیش کتاب «مسافر سپیده دم» طیبه شامانی نامزد بخش شعر کودک و نوجوان کتاب سال دفاع مقدس شد.

بر اساس این گزارش، طیبه شامانی متولد 1355 در دامغان و دارای مدرک تحصیلی کاردانی در رشته تولیدات گیاهی است که تاکنون از این نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان آثاری نظیر «خاله بازی»، «پدربزرگ»، «مسافر سپیده دم»، «دستمال مهربانی»، «قطره‌های باران»، «توپولک مثل عروسک»، «عسل بابا» و «عسل مامان» منتشر و روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار