امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14538
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 101
به گزارش فارس، «معتصم آغاجان» از اعضای برجسته طالبان در مصاحبه با تلویزیون «طلوع‌نیوز» افغانستان بیان داشت که طالبان خواهان ایجاد «امارت اسلامی» در ...

به گزارش فارس، «معتصم آغاجان» از اعضای برجسته طالبان در مصاحبه با تلویزیون «طلوع‌نیوز» افغانستان بیان داشت که طالبان خواهان ایجاد «امارت اسلامی» در افغانستان نبوده بلکه نظر مردم برای آنان مهم است.

وی با بیان این که طالبان حاضر است با دولت افغانستان مذاکره کند، گفت: اگر طرف‌ها در گفت‌وگوهای صلح صادقانه عمل کنند، افغانستان به صلح دست می‌یابد.

آغاجان طالبان را به 2 گروه تندرو و میانه‌رو تقسیم کرد و افزود: گروه میانه‌رو بیشتر به مذاکرات صلح تمایل دارد.

این مقام طالبان در عین حال تصریح کرد که اعضای طالبان در قطر بیشتر با گروه تندرو در ارتباط هستند.

رئیس شورای کمیته سیاسی طالبان با انتقاد از تلفات غیرنظامیان در حملات انتحاری گفت: حملاتی که در آن به غیرنظامیان آسیب برسد، قابل قبول نیست.

وی ضمن تأکید بر مسلمان بودن نیروهای امنیتی افغان، خاطرنشان کرد: استفاده از واژه «کفر» برای نیروهای امنیتی افغان پسندیده نیست.

به‌رغم آن که آغاجان حملات انتحاری را در اسلام ناجایز عنوان کرد اما گفت که طالبان مجبور است برای دفاع از خود اقدام به حملات انتحاری کند.

با وجود آن که معتصم خود را جزء طالبان عنوان می‌کند اما سخنگویان این گروه همیشه گفته‌اند که وی سمتی در بین طالبان ندارد.

این مقام طالبان سال گذشته در پاکستان هدف تیراندازی افراد مسلح قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

آغاجان پس از درمان اعلام کرد که توسط برادران(طالبان) هدف قرار گرفته است. وی در حال حاضر در خارج از افغانستان احتمالاً ترکیه یا قطر به‌سر می‌برد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار