امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145380
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشرف السادات موسوی‌لر» دبیر علمی این دوسالانه با اعلام این خبر، گفت: تعداد مقالات و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اشرف السادات موسوی‌لر» دبیر علمی این دوسالانه با اعلام این خبر، گفت: تعداد مقالات و پایان نامه های رسیده به دوسالانه دیوارنگاری شاهدان شهر، به ترتیب 41 مقاله و 28 پایان نامه است.

وی درباره شیوه داوری این آثار توضیح داد: شیوه داوری همانند نشریات علمی - پژوهشی، برای هر مقاله 3 داور انتخاب شده است. معیار انتخاب داوران نیز با توجه به موضوع مقاله و تخصص داور بوده و سعی شده است مجموعه داوران از اعضای هیات علمی دانشگاه‎های مختلف باشند؛ داورانی که تالیف و یا فعالیت هنری در زمینه نقاشی دیواری و یا در هر دو  بخش تجربیات نظری و کاربردی د‎ارند. در پایان نیز همانند نشریات علمی پژوهشی با کسب نظر دو داور و میانگین مجموع امتیازات مقاله های برتر انتخاب شده اند.

موسوی لر با بیان اینکه مقالات رسیده تقریبا به مدت یک ماه توسط داوران بررسی و ارزشیابی شده است، اظهار کرد: امتیاز دهی به هر مقاله بین صفر تا 100 بوده و مقالات ارسالی بین حداقل 25 تا حداکثر 90 امتیاز کسب کرده‌اند. مقالاتی که حائز  حداقل 70 امتیاز و بالاتر بوده‎اند  و به لحاظ علمی پژوهشی مورد قبول بوده اند در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهند شد.

مدیر گروه پژوهش هنر دانشگاه الزهرا در ادامه خاطرنشان کرد: همچون همایش‎های علمی و تخصصی، به منظور سلامت در داوری و رعایت بی طرفی به ویژه به خاطر قضاوت عادلانه در خصوص امتیازدهی تصمیم بر این شد که  مقاله هایی که دارای بالاترین امتیاز بوده‎اند وارد بخش مسابقه و ارائه در نشست تخصصی دیوارنگاری شوند.

وی در این خصوص توضیح داد: در واقع داوری مقالات با در نظرگرفتن ساختار علمی و محتوایی به سه دسته تقسیم شدند: الف) مقالاتی که با ساختار علمی و مشخصا در محورهای  مورد  اشاره در بروشور شاهدان شهر تنظیم شده بودند. ب) مقالاتی که به لحاظ علمی دارای شاخص‎های پژوهشی بودند اما فاقد محتوای مد نظر مسابقه مقاله نویسی بوده، یعنی به موضوع شاهدان شهر اشاره‎ای نداشته است اما در بحث دیوار نگاری مباحث مهمی را مطرح کرده اند و ج) مقالاتی که ساختار علمی و محتوایی آنها امتیازات  پژوهشی لازم را کسب نکرده اند.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری – شاهدان شهر از روز 15 بهمن ماه با گشایش نمایشگاه آثار این دوسالانه در موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز بکار کرد و تا 30 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها