امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145384
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
امیر مسعود شهرام ‌نیا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ...

امیر مسعود شهرام ‌نیا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره زمان ثبت نام ناشران برای نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: از فردا 20 بهمن 93 ثبت نام ناشران داخلی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز خواهد شد.

وی در توضیح بیشتر یادآوری کرد: برای نخستین بار ثبت نام در سامانه آنلاین انجام می‌شود، بر این اساس کلیه مراحل ثبت نام از واریز وجه تا ثبت نام قطعی از طریق همین سامانه خواهد بود.

مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی با تاکید بر اینکه مجرای ورود ناشران برای ثبت نام سایت انجمن متبوعشان خواهد بود، گفت: ناشران از طریق تشکل‌هایی که در آنها فعالیت دارند می توانند ثبت نام را انجام دهند، چرا که این سامانه‌ها به یک سامانه مرکزی متصل است. از این رو مثلا ناشر کودک و نوجوان باید از طریق سایت تخصصی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان اقدام به ثبت نام کند، سایر ناشران هم بدین شکل نام نویسی می کنند.

به گفته وی، باقی ناشران هم از طریق سایت ناشران آشنا می‌توانند برای حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اقدام کنند.

شهرام‌نیا به ثبت نام در بخش بین الملل اشاره کرد و گفت: در این بخش ثبت نام‌ها حدود یک ماه و نیم است که آغاز شده و در ادامه ناشران می‌توانند به سایت tibfبرای اطلاعات بیشتر مراجعه کنند.

وی افزود: ناشران بین‌الملل داخلی هم می‌توانند از طریق سایت انجمن ناشران بین‌الملل اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه به موضوع اجازه بها اشاره کرد و عنوان داشت: اجاره بها غرفه‌ها به صورت پلکانی انجام می شود. سال گذشته پایین ترین اجاره بها در بخش خصوصی تا 9 متر حدود 30 هزار تومان بود این رقم امسال به 40 هزار تومان رسیده است. اما محاسبه پلکانی خواهد بود.

مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی متذکر شد: هر چه ابعاد غرفه بیشتر باشد اجاره بها افزایش می‌یابد. اما برای ناشران دولتی و عمومی این تعرفه دو برابر است و برای ناشران شهرستانی تا 15 متر غرفه، این میزان نصف خواهد شد.

وی در پایان گفت: در بخش بین‌الملل هم به تناسب متراژ از 50 تا 130 یورو به شکل پلکانی اخذ می‌شود.

این گزارش اضافه می کند؛ ناشران سراسر کشور می توانند از روز 20 تا 30 بهمن ماه برای حضور و ثبت نام دربیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اقدام کنند.

بر مبنای این گزارش نظر به واگذاری امور ثبت نام و مدیریت بخش های مختلف نمایشگاه به تشکل های صنفی و انجمن های فرهنگی نشر، ناشران می بایست براساس حوزة فعالیت برای ثبت نام در نمایشگاه به وب سایت هر یک از تشکلهای نشر مراجعه و به روش ذیل عمل نمایند.

ناشران عمومی ازطریق اتحادیه شرکت های تعاونی ناشران ایران (آشنا) به آدرس تهران، خیابان انقلاب، خیابان استاد نجات الهی  کوچه ایلورچی پلاک 1 واحد 5  تلفن: 88818716  88817125  88200176 نمابر: 88201111  www.ipcu.ir ناشران کودک و نوجوان به آدرس تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان حافظ، کوچه هورچهر، پلاک 15 طبقه 4 واحد 1 و 2تلفن: 88218856

www.cacbp.ir  ناشران آموزشی  به آدرس تهران، خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین،  ساختمان ناشران (شیشه ای)  طبقه دوم  واحد 1 تلفن: 66233111 نمابر: 66233111www.afnam.ir    ناشران دانشگاهی به آدرس تهران، خیابان انقلاب بین خیابان دانشگاه و ابوریحان  روبروی سینما سپیده ساختمان فروردین پلاک 1182  طبقه چهارم  واحد 13 تلفن: 66272810  66272811  66272813 نمابر: 66016561 www.nbup.ir  مراجعه و ثبت نام نمایند.

ثبت نام دراین دوره ازنمایشگاه تنها صرفا ازطریق الکترونیکی میسر و با مراجعه به پایگاه های اینترنتی اتحادیه های تشکل های صنفی اعلام شده میسر خواهد بود.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ازتاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه  سال آینده درمصلی امام خمینی(ره) برگزارمی شود.

انتهای پیام/و

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها