امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 30
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145385
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به شصت‌وپنجمین جشنواره برلین، امسال نیز همچون دوره‌های گذشته سینمای ایران اقدام به برپایی غرفه در بازار فیلم ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به شصت‌وپنجمین جشنواره برلین، امسال نیز همچون دوره‌های گذشته سینمای ایران اقدام به برپایی غرفه در بازار فیلم برلین کرده است اما با این تفاوت که همه موسسان سینمایی همچون جشنواره کن در ذیل یک چتر واحد گرد هم آمده‌اند و نام غرفه نیز «غرفه سینمای ایران»  نامگذاری شده است که به سبب تجمیع موسسات در یک مکان شاهد مذاکرات و دیدارهای کاری زیادی در طول روز هستیم.
براساس این گزارش، در طی سه روز اول برپایی جشنواره شصت‌وپنجمین مذاکرات فراوانی به جهت تبادل فیلم و همکاری مشترک صورت گرفته اما دو پیشنهاد کاملا جدی برای تولید مشترک با سینمای ایران مطرح شده است.

در طی روزهای گذشته هالکات مصطفی نماینده یک کمپانی سوئدی اقدام به مذاکره با وحید اسنفدیاری نماینده بخش بین‌الملل فارابی برای تولید مشترک کرده است و در حال حاضر طرف ایرانی مشغول مطالعه بر روی پیشنهاد وی و بررسی شرایط این تولید مشترک است که موضوع فیلم او مربوط با کردستان عراق می‌شود و به شدت به همکاری سینمای ایران تمایل دارد.

همچنین یک سینماگر ارمنستانی با ارائه پیشنهاد به به دنبال کارگردانی شاخص برای ساخت فیلمنامه‌اش است و از مسولان ایرانی درخواست کرده تا کارگردان توانمند و شاخصی را به او برای تولید مشترک معرفی شدند.

محوریت این فیلمنامه قربانی کردن گوسفند در روز عید قربان است که قرار است توسط شورای فیلمنامه فارابی مورد بررسی قرار گیرد تا درخصوص آن تصمیم‌گیری نهایی شود.این فیلمساز ارمنستانی همچنین به دنبال یک فیلمنامه خوب از یک کارگردان خوب ایرانی است که سرمایه تولید آن را کاملا پرداخت کند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار