امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145391
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
محسن رشید، شاعر در گفت‌وگو با خبرنگارکتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتشار مجموعه شعر «شراب تلخ»، ...

محسن رشید، شاعر در گفت‌وگو با خبرنگارکتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتشار مجموعه شعر «شراب تلخ»، گفت:   مجموعه شعر «شراب سرخ» درباره کربلا و عاشورا است اما مجموعه دوم به سایر ائمه از پیامبر اکرم (ص) تا حضرت مهدی (عج)، اختصاص دارد.

وی بیان کرد: مجموعه شعر «شراب تلخ» دربردارنده 9 فصل است که اشعارم درباره  امام باقر (ع) و امام صادق (ع) در یک فصل با نام «باقرین»،  شعرهایی با موضوع امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسگری (ع) در فصلی جداگانه با عنوان «ابن ‌الرضا (ع)»، آورده شده است.

رشید با بیان اینکه اشعارم درباره امام سجاد (ع) و امام حسین (ع) در کتاب «شراب سرخ» به چاپ رسیده است، ادامه داد: مجموعه شعر «شراب سرخ» اشعاری از دو  معصوم و مجموعه شعر «شراب تلخ» شعرهایم را از 12 معصوم را دربرمی‌گیرد.

وی افزود: اشعار بیشتر این مجموعه کتاب‌ها، مراثی و کمتر مولودی است، همچنین اشعار این کتاب‌ها بیشتر در قالب غزل یا مثنوی سروده شده‌اند و بخشی هم، نوحه است که در بخش نوحه، سی‌دی همراه هم تولید و در اختیار مخاطب قرار گرفته می‌شود.

این شاعر با بیان اینکه در لابه‌لای محتوای کتاب «شراب تلخ» به مصادیقی از شهید مطهری اشاراتی شده است، گفت: بر خلاف اکثر مجموعه اشعار چاپ شده، در این مجموعه با آوردن پی‌نوشته به توضیح برخی از مطالب به مخاطبان پرداخته‌ام.

وی اضافه کرد: در مجموعه شعر «شراب سرخ» به قصه کربلا پرداخته‌ام اما در مجموعه شعر «شراب تلخ» به نشان دادن مظلومیت معصومین و شهادت‌شان با نوشیدن زهر، پرداخته‌ام و نامگذاری کتاب‌ها هم بر همین اساس بوده است.

رشید با اشاره به این مطلب که مجموعه شعر «شراب تلخ» به این زودی‌ها چاپ نمی‌شود، افزود: چاپ و انتشار کتاب شعر و چیدمان آنها ر کنار هم به تمرکز فکری نیاز دارد به همین منظور این کتاب را طی سال‌های آتی برای چاپ و انتشار به نشر «ذکر» خواهم سپرد.

بر اساس این گزارش،‌ محسن رشید متولد 1330 در تهران است که در گذشته از وی دو کتاب با عنوان «شمع وجود» و «بوی عود» و در ماه‌های گذشته مجموعه شعر «شراب سرخ» منتشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها