امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145392
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  فرامرز رضاپور متولد 1326 در تهران، سازنده و نوازنده ساز قانون بازنشسته بانک ملی بود. رضاپور در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  فرامرز رضاپور متولد 1326 در تهران، سازنده و نوازنده ساز قانون بازنشسته بانک ملی بود. رضاپور در نوجوانی تحت تاثیر یکی از نوازندگان موسیقی سنتی عرب نوازندگی ساز قانون را آغاز می‌کند و نوازندگی و سازندگی قانون به یکی از علایق اصلی او بدل می‌شود. وی طراح و سازنده سنتور کلیددار کروماتیک است که در سازمان میراث فرهنگی ثبت و اکنون در موزه موسیقی ایران نگهداری می‌شود.

وی در دو دهه گذشته علاوه بر ثبت انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در وزارت کار و امور اجتماعی با مدیریت این انجمن، تلاش زیادی برای بیمه و رسیدگی به امور صنفی اعضای انجمن صنفی نمود.

بر اساس این گزارش، فرامرز رضاپور پس از تحمل یک دوره بیماری شنبه شب 18 بهمن در بیمارستان بانک ملی ایران دار فانی را وداع گفت.

پیروز ارجمند درگذشت فرامرز رضاپور رئیس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران را تسلیت گفت. در بخشی ازین پیام آمده است:

وقتی در آخرین روزهای حیاتش به ملاقات وی رفتم هنوز دغدغه رسیدگی به مسائل صنفی هنرمندان موسیقی در کلامش موج می‌زد. فقدان این هنرمند، نوازنده و سازنده ساز قانون را به جامعه هنر ایران تسلیت می‌گویم و از خداوند رحمان برای خانواده گرانقدرش طلب صبر می کنم. امیدوارم روح بلند این هنرمند بزرگوار در سایه لطف حق آرام گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها