امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145395
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تیم دو نفره نیکلاس رایت و جیمز آ وودز برای نوشتن فیلم نامه نسخه تازه فیلم استخدام شده اند.این نسخه به احیای قصه قدیمی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، تیم دو نفره نیکلاس رایت و جیمز آ وودز برای نوشتن فیلم نامه نسخه تازه فیلم استخدام شده اند.این نسخه به احیای قصه قدیمی می پردازد.

از چند سال قبل، صنعت سینما به دنبال تولید نسخه تازه ای از این فیلم اکشن و مرموز دهه نود میلادی بوده است. طی این مدت، تهیه کنندگان فیلم در جست و جوی یک فیلم نامه نویش قوی بوده اند.

فیلم نامه نسخه تازه به گونه ای نوشته می شود که امکان تولید قسمت های تازه ای از آن هم باشد. این در حالی است که نسخه اصلی هیچ دنباله ای نداشت و بعدها تبدیل به یک مجموعه تلویزیونی شد.

رسانه های گروهی به ناشناس بودن فیلم نامه نویسان نسخه جدید می کنند و می گویند آن ها در کارنامه هنری خود فیلم معروفی ندارند.

اما منابع نزدیک به پروژه می گویند آن ها از دوستان و هم کاران نزدیک رولند امریچ کارگردان نسخه اصلی هستند و به درخواست او، برای کار نگارش فیلم نامه انتخاب شده اند.

گفته می شود ارائه طرح جذاب آن ها به مسئولان کمپانی فوکس قرن بیستم، باعث شد تا کلید شروع کار تولید نسخه جدید «استارگیت» زده شود.

این طرح با حفظ کلیت خط داستانی نسخه اصلی، چیزهای تازه ای به آن افزوده است که ماجراجویی های قصه را جذاب تر کرده و راه را برای تبدیل شدن آن به یک مجموعه فیلم دنباله دار فراهم می کند.

نسخه اصلی در سال 1994 به روی پرده سینماها رفت. کرت راسل، جی دیویدسن و جیمز اسپادر در نقش سه کاراکتر اصلی این نسخه بازی کردند.

داستان فیلم در باره گروهی از دانشمندان بود که در صحرای سینای مصر یک دالان عجیب و غریب کشف می کنند. به کمک این دالان، آن ها سر از مصر دوران باستان درمی آورند و با ماجراجویی های هیجان انگیزی روبرو می شوند.

بعدها سه مجموعه تلویزیونی از این فیلم سینمایی تولید و به روی آنتن رفت. اما با آن که قرار بود قسمت های بعدی سینمایی آن هم ساخته شود، این اتفاق رخ نداد.

رولند امریچ برای کارگردانی نسخه تازه فیلم پر سر و صدای دهه نود میلادی خود دعوت به هم کاری شده است. او هنوز پاسخی به این دعوت نداده است. این فیلم ساز این روزها مشغول کار بر روی قسمت دوم درام علمی تخیلی «روز استقلال» است. این فیلم برای نمایش عمومی در اول تابستان سال 2016 آماده می شود.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها