امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145399
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 79
حسین مهکام کارگردان فیلم سینمایی «آزادی مشروط» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی گفت: منتظر شنیدن نقدها هستم تا ببینم رویکرد مخاطبان در قبال ...

حسین مهکام کارگردان فیلم سینمایی «آزادی مشروط» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی گفت: منتظر شنیدن نقدها هستم تا ببینم رویکرد مخاطبان در قبال فیلم به چه شکل است.

وی با اشاره به امیدبخش بودن فیلم « آزادی مشروط» تاکید کرد: هر فیلمسازی سعی می‌کند به این سمت برود اما من ادعایی ندارم و یکی از ملاحظاتم این بوده که به سمت جذب مخاطب بروم. مخاطبان سینمای ایران همیشه غیر قابل پیش بینی است و همیشه یک مخاطب خاموشی است که از یک جایی سر بر می آورد. واقعیت این است که عده ای فکر می‌کردند که سینما در ید انحصار آن‌ها است و فقط آن‌ها هستند که می‌توانند مخاطب را با فیلم‌های هجو و هزل به سینما بکشند مخاطب در مقابل آن‌ها نشان داده است که سینما به این شکل نیست.

مهکام ادامه داد: طی این روزهای جشنواره فیلم فجر فیلم خوب زیاد دیدم اما اعتقادم این است که اساسا لحن جشنواره امسال لحن خوبی است.

وی با اشاره به موفقیت آثار سی و سومین جشنواره فیلم فجر در اکران سال آینده تاکید کرد: سال 94 اتفاق خوبی در فضای عمومی سینما خواهد افتاد.

کارگردان فیلم سینمایی «آزادی مشروط» با اشاره به مرزبندی بین سینمای سیاهنما و سینمایی امید توضیح داد: معتقدم برای رفتن به سمت معضلات اجتماعی به دو شکل می‌توان عمل کرد. یکی گونه ای است که فیلمساز آسیب شناسی و ریشه یابی می‌کند و نگاه دلسوزانه دارد و این نگاه از نظر من نگاه مسئولانه و دغدغه مند است و هر چقدر هم فضا تلخ باشد به هر حال آسیب شناسی انجام داده است که این موضوع مخاطب را امیدوار می‌کند که شاید بتوان راه حل پیدا کرد. من اینگونه سینما را خیلی دوست دارم.

مهکام تصریح کرد: بهتر است که فیلم را با ذات سینما بسنجیم و با خودمان فیلم را بسنجیم تا ببینیم فیلم به کدام سو در جریان است،‌ بحث اصطلاح امید که اخیرا از آن نام برده می‌شود این نیست که ما تلخی ها را نشان ندهیم بحث آن این است که اگر تلخی ها را نشان می‌دهیم نگاه تحلیلگر باشد نه نگاه غر زدن.

وی در پایان اظهار داشت: اگر داستانی را صادقانه برای مخاطب تعریف کنیم قطعا به سینما خواهد آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها