امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145412
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، طی عملیاتی که از اولین ساعات صبح روز گذشته (یک‌شنبه)

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، طی عملیاتی که از اولین ساعات صبح روز گذشته (یک‌شنبه) در استان درعا، واقع در جنوب سوریه آغاز کرده بودند، شهر استراتژیک «دیر العدس» را آزاد کنند.

 
شهر دیر العدس به رنگ قهوه‌ای/شیخ مسکین به رنگ قرمز/درعا به رنگ آبی مشخص شده


 

در این عملیات نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، ده‌ها تروریست مسلح را به هلاکت رسانده و زخمی و مابقی را وادار به فرار از منطقه کنند.

 
استان درعا در سوریه


 

براساس گزارش‌های رسیده شهر دیر العدس هم اکنون در کنترل کامل ارتش سوریه است و یگان‌های مهندسی وابسته به ارتش درحال خنثی سازی مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده توسط تروریست‌ها در نقاط مختلف این شهر هستند.

 
موقعیت استان قنیطره در سوریه


 

در عملیات‌های دیگر ارتش سوریه در جبهه عملیاتی جنوب،‌ این نیروها موفق شدند، تپه‌های فاطمه،‌ رعید،‌ المقرن، مرعی و روستای الدناجی واقع در مرزهای اداری دو استان ریف قنیطره و ریف غربی دمشق را هم آزاد کنند و در آستانه آزادسازی روستای «دیر مـاکر» باشند که در محاصره ارتش سوریه است.

عملیات ارتش سوریه در این محورها چنان سریع و غافلگیر کننده بود که در همان ساعات اولیه بسیاری از اتاق‌های فرماندهی و عملیاتی گروه‌های مسلح در این مناطق منهدم شدند.

در قنیطره نیز یگان‌های ارتش سوریه دو منطقه «تپه مرعی» و «رجم الصید» اطراف روستای «ﺍﻟﻬﺒﺎﺭیه» واقع بین دو استان درعا و قنیطره را آزاد کنند.

انتهای پیام/ز

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها